U23: PRÓBOWALI ALE NIE DALI RADY KONCOWE MINUTY ZADECYDOWAŁY . COVENTRY MOCNIEJSZE . BRISTOL CITY – COVENTRY CITY 2 – 3 .Drugie miejsce i awans do półfinału Professional Development League 2 South.

Dwa gole w ciągu ośmiu minut otworzyły drogę Coventry City U23s do zwycięstwa w finale pucharu play-off Professional Development League przeciwko Bristol City.

Marco Rus trafił do bramki po sprytnym zagraniu Fabio Tavaresa w czwartej minucie, a Ryan Howley podwoił prowadzenie cztery minuty później, strzelając mocno i nisko z ostrego kąta w zapierającym dech w piersiach początku meczu na Ashton Gate.

Will Bapaga zjechał na prawą stronę, podciął do środka i oddał strzał na bliższy słupek, gdy Sky Blues grozili dalszym podwyższeniem prowadzenia.

Cian Tyler utrzymał jednak przyjezdnych w grze, gdy gospodarze walczyli pod ciągłym naciskiem. Marley Rose nie trafił z 25-jardowego rzutu wolnego, a Tommy Conway został zablokowany z bliskiej odległości.

Tyler został jednak wystawiony na próbę, gdy Sam Bell mógł posłać dośrodkowanie z prawej strony, a Owura Edwards sprytnym strzałem z pierwszej piłki w polu karnym zmniejszył deficyt przed przerwą.

Coventry rozpoczęło drugą część meczu w dobrym stylu – Howley był bliski zdobycia bramki, gdy w 48. minucie strzelił niecelnie, a następnie dośrodkował z rzutu wolnego od Josha Reida, który posłał świetną piłkę do bramki i wyglądało na to, że piłka wpadła do bramki, dopóki bramkarz Bristolu Will Buse nie odbił jej w ostatniej chwili.

Przyjezdni żałowali niewykorzystanych okazji, gdy Tommy Conway przedarł się prawą stroną i uderzył idealnie w Tylera i trafił w słupek, doprowadzając do stanu 2-2.

Podopieczni Luke’a Tisdale’a przywrócili swoje prowadzenie 15 minut przed końcem spotkania, kiedy to strzał Jaya McGratha w polu karnym odbił się od środkowego obrońcy George’a Burroughsa, który źle trafił w bramkarza i dał City przewagę 3-2.

Tyler popisał się jeszcze większym heroizmem w 85. minucie, kiedy to wyszedł na boisko i zrobił wiele, by uniemożliwić Bellowi zdobycie drugiego gola dla Bristolu. Jednak goście postawili swoje ciała na linii i bronili się z wielką odwagą, by w ciągu sześciu długich minut doliczonego czasu gry dowieźć zwycięstwo i zapewnić sobie Puchar.

U23: BRISTOL CITY – COVENTRY CITY 2 – 3

Bramki Coventry City : Marco Rus, Ryan Howley, George Burroughs;
Bramki Bristol City : Tommy Conway, Owura Edwards.

Żółte: Callum Wood, Harrison Nee

Bristol City: Will Buse (GK), Zac Bell, James Taylor, Ryley Towler, Callum Wood, Josh Owers, Marley Rose, Dylan Kadji, Owura Edwards, Tommy Conway, Sam Bell.

zmiany : Josey Casa Grande (GK), Tommy Backwell, Seb Palmer Houlden, Jamie Knight-Lebel, Olly Thomas.

Coventry City: Cian Tyler (GK), Josh Reid, George Burroughs, Jay McGrath, Evan Eghosa (57′ Zawodnik testowany), Marco Rus (76′ Nee), Ryan Howley, Jonny Ngandu, Ricardo Dinanga, Will Bapaga, Fabio Tavares (86′ Finnegan).

zmiany: Luke Bell (GK), Trialist, Charlie Manners, Aidan Finnegan, Harrison Nee.

Check Also

NBA : Golden State Warriors siódmy raz w historii mistrzami NBA, a MVP finałów wybrano   Stephena Curry’ego , który zdobył rzucił 34 punkty . Finałową serię Warriors wygrali z Boston Celtics 4-2 .

6 meczów potrzebowali , żeby wygrać całą ligę  NBA. Bo wczesniej w drodze do mistrzostwa Warriors …