Premier League: 8 w historii mistrzostwo The  Citizen . .Walka do ostaniej kropli krwi i sił  . Manchester City mistrzem Anglii .

Ten mecz zaczynał się  z  niesamowitą atmosfera i adrenaliną .  Przed ostatnią kolejką Premier League Manchester City miał jeden punkt przewagi nad  Liverpoolem.

Manchester City przegrywał z Aston Villą już 0:2 i wydawało się, że mistrzostwo Anglii wymknie się Pepowi Guardioli w ostatniej kolejce. Wtedy jednak jego drużyna pokazała charakter. Gospodarze w pięć minut zdobyli trzy bramki, wygrali mecz i obronili tytuł.Wszystko się rozstrzygneło  w ostatnim kwadransie emocje sięgnęły zenitu co za mecz w tak krótkim czasie Manchester City pokazał na co go stać i nie da sobie tak łatwo wydrzeć Mistrzostwa Premier League w sezonie 2021 / 2022 .Liverpool ograł Wolverhampton 3:1 ale nie dali rady .

Citiziens Łącznie uzbierali 93 punkty. Jest to świetny rezultat. Przez cały sezon toczyli niesamowitą walkę z Liverpoolem, który nigdy się nie poddał mimo że w pewnym momencie miał straty około 13 ,,oczek” i ostatecznie znalazł się na drugim miejscu, tracąc zaledwie jeden punkt do swoich największych rywali. To nieprawdopodobne na jak wysoki poziom wznieśli tą rywalizację Guardiola i Klopp. Są poza zasięgiem innych drużyn w stawce.

Aston Villa była od samego początku nastawiona ,że wygrają  w tym spotkaniu  i kontrolowali duzo sytuacji i  uda sie jej się wywieżć 3 pkt z Manchesteru .  Aston Villa Tak rozpoczeła swój plan w 37. minucie po dośrodkowaniu Luca Digne’a strzałem głową Edersona pokonał Matty Cash bramkarza. Była to 4. bramka reprezentanta Polski w tym sezonie. Na nastepny gol musielismy trochę poczekać  i tak po trafieniu Philippe Coutinho z 69. minuty atmosfera w Manchesterze była już absolutnie nie dobra kibice nie spiewali i nie wierzyli w to co siędzieje na własne oczy BO to jest  NOKAUT na ich oczach dla ich klubu The Citizen , że starca w tym sezonie tytuł Mistrza Anglii  .

Manchester City  pokazał charakter i klasę swojego potencjału oraz  umiejętności, a w roli głównej wystąpił rezerwowy  Ilkay Gundogan. Wtedy to Niemiec dał sygnał do ataku w 76. minucie, strzelając kontaktowego gola. Chwilę później wyrównał Rodri. W 81. minucie Gundogan po raz kolejny znalazł się w odpowiednim miejscu, pakując piłkę do siatki. Niesamowity powrót stał się faktem! Manchester City wygrał 3:2 i zapewnił sobie kolejny ligowy tytuł.

Liverpool ostatecznie również wygrał swoje spotkanie. Gole dla podopiecznych Juergena Kloppa strzelili Sadio Mane, Mohamed Salah oraz Andy Robertson. Dla Wolverhampton trafił Pedro Neto.

Oprócz Manchesteru City i Liverpoolu w Lidze Mistrzów Anglię reprezentować będą Chelsea oraz Tottenham Hotspur.

Mamy na zakonczenie również głowną klasyfikację złotego buta i tutaj mamy niespodziankę  wygrało dwóch piłkarzy. Są to Mohamed Salah i Heung Min Son. Strzelili 23 gole w całym sezonie 2021/22.

Najlepszym asystentem ligi został również Egipcjanin  Mohamed Salah , prawo skrzydłowy The Reds, który zanotował trzynaście asyst. Tuż za nim uplasowali się jego kolega z zespołu  Trent Alexander Arnold z dwunastoma asystami i Harvey Barnes mający dziesięcioma asystami.

Spadkowiczami wlidze w Premier League w sezonie  2021/22 są drużyny Burnley, Watford i Norwich. Nie zachwycali swoją grą.  Jak to się mówi za słabi na Premier League, za mocni na Championship.

Manchester City – Aston Villa 3:2

Bramki Manchester City  : Illkay Gundongan 76`, 81 ` Rodri 76 `  Bramki Aston Villa :  Matty Cash 37`, Phillippe Coutinho 69`

Manchester City : Ederson – Cancelo, Fernandinho, Laporte, Zinchenko – De Bruyne, Rodri, Silva – Steling, Jesus, Foden

Aston Villa : Martinez – Cash, Chambers, Mings, Digne – McGinn, Luiz, Ramsey – Buendia – Ings, Watkins