BUNDESLIGA: W PUCHARZE NIEMIEC W PÓŁFINALE BAYERN MONACHIUM – EINTRACHT FRANKFURT 2-1 W WIELKIM FINALE W ZAGRAJĄ BAYERN MONACHIUM Z BAYEREN LEVERKUSEN. MECZ ODBĘDZIE SIĘ 4 LIPCA W BERLINIE

W drugim półfinale Pucharu Niemiec Bayern Monachium pokonał 2-1 Eintracht Frankfurt. Zwycięską bramkę zdobył Robert Lewandowski. W wielkim finale Bawarczycy zagrają 4 lipca w Berlinie z Bayerem Leverkusen. Początkowo sędzia nie uznał trafienia Polaka, sądząc, że był spalony. Po interwencji VAR-u zmienił zdanie.

Na początku meczu Bayern mógł objąć prowadzenie. Po rzucie rożnym uderzał głową Thomas Mueller, a piłkę stojąc na linii bramkowej wybił Timothy Chandler. W 8. minucie Robert Lewandowski powinien strzelić gola, ale nie trafił w piłkę, będąc metr przed pustą bramką! Futbolówka jakoś przeleciała mu między nogami. Polak sam wpadł w siatkę i pewnie nie mógł uwierzyć, jak nie wykorzystał tej stuprocentowej okazji.

Nie minął jednak kwadrans, a Bayern znalazł się na prowadzeniu. “Lewy” miał kłopoty z przyjęciem piłki, dopadł jednak do niej Mueller – zacentrował miękko do Periszicia, a ten głową dopełnił formalności.

Przed szansą na podwyższenie prowadzenia dwukrotnie stanął Coman. Miał idealną ku temu okazję, gdy uderzał z ostrego kąta na pustą bramkę. Uczynił to jednak tak nieporadnie, że piłka zatrzymała się tylko na bocznej siatce. W kolejnej akcji przymierzył z kolei mocno i czysto, ale wysoko nad poprzeczką.

Początek drugiej nie przyniósł od samego pczatku ataków Eintrachtu. Defensywa Bayernu spisywała się bez zarzutu, co w ekipie gości budziło coraz większą frustrację. Jej kumulacją był brutalny faul na Kimmichu, który z zakrwawioną głową musiał na chwilę opuścić murawę, by zmienić koszulkę.

Joshua Kimmich oddał strzał w światło bramki, ale czujny między słupkami był Kevin Trapp, który oddalił zagrożenie i zakończyło się tylko na rzucie rożnym

W 69. minucie Eintracht Frankfurt doprowadził do wyrównania po akcji rezerwowych Daichiego Kamady i Danny’ego da Costy.

Bayernu. nie wykorzystał kilku sytuacji do zdobycia gola, ale w za to nadarzyła się okazja w 74. minucie zachował zimną krew. Alphonso Davies dograł w pole karne, tam piłkę lekko trącił Joshua Kimmich, a polskiemu napastnikowi pozostało tylko strzelenie gola. Robert Lewandowski zapewnił wygraną Bayernowi i awans do finału Pucharu Niemiec.

Za to w 74 minucie początkowo gol nie został uznany. Arbiter liniowy dopatrzył się spalonego u Daviesa. Jednak po analizie systemu VAR decyzja została zmieniona. Wszystko odbyło się zgodnie z przepisami. Trafienie opublikowano na twitterowym kanale L’Equipe.

Puchar Niemiec półfinały :

Bayern Monachium – Eintracht Frankfurt 2-1

FC Saarbrücken – Bayer Leverkusen 0-3

Finał Pucharu Niemiec odbędzie się 4 lipca w Berlinie .

Bayern Monachium – Bayer Leverkusen

Bayern Monachium – Eintracht Frankfurt 2:1 (1:0) Bramki: Perisić (14′), Lewandowski (75′) – Danny da Costa (70′)

Bayern Monachium: Manuel Neuer – Benjamin Pavard, Jerome Boateng, David Alaba, Alphonso Davies – Joshua Kimmich, Leon Goretzka (Javi Martinez 86’), Kingsley Coman (Thiago Alcantara 62’), Thomas Mueller, Ivan Perisić (Lucas Hernandez 62’) – Robert Lewandowski.

Eintracht Frankfurt: Kevin Trapp – David Abraham, Martin Hinteregger, Evan Obite Ndicka – Almamy Toure (Danny da Costa 66’), Stefan Ilsanker (Lucas Torro 77’), Dominik Kohr (Bas Dost 77’), Timothy Chandler, Mijat Gacinović (Daichi Kamada 66’), Sebastian Rode – Andre Silva.

Check Also

Super Puchar: Bawarski walec nie zwalnia tempa. Bayern Monachium – Sevilla FC 2:1 Dogrywka w meczu  . (1:1, 1:1, 2:1)

Bayern Monachium pokonał po dogrywce Sevillę FC 2:1 i wywalczył Superpuchar Europy. O triumfie zespołu …