COPA ITALIA : TRIUMF NAPOLI PO RAZ SZÓSTY ZDOBYWCĄ PUCHARU WŁOCH. SSC NAPOLI – JUVENTUS 4:2 PO RZUTACH KARNYCH (0:0),”JEDENASTEK” ZDOBYŁ MILIK.

, A DECYDUJĄCE TRAFIENIE W SERII “JEDENASTEK” ZDOBYŁ ARKADIUSZ MILIK.

We wszystkich rozgrywkach oba kluby spotykały się dotychczas 168 razy. Juventus wygrał 78 meczów, Napoli – 38. 52 razy padał remis. W tym sezonie były to pamiętne potyczki. Pod koniec sierpnia w Turynie Juventus pokonał Napoli 4:3,

Kibice Napoli tłumnie zebrali się na ulicach Neapolu, aby świętować triumf.WIELKA RADOŚĆ W NAPOLI. Race, tłumy na placach i świętowania do późnych godzin nocnych! Tak wyglądał obraz Neapolu po wczorajszym triumfie Napoli w finale Pucharu Włoch

W finale w wyjściowym składzie Napoli wyszedł Piotr Zieliński, a Arkadiusz Milik rozpoczął pojedynek na ławce rezerwowych. Polski snajper pojawił się na boisku dopiero w 67. minucie zastępując Driesa Mertensa. Chwilę później Milik mógł zdobyć bramkę. Nieatakowany w polu karnym przestrzelił jednak z dwunastu metrów.

Juz 5 minucie znakomita okazja dla Juventusu, strzelał Ronaldo. ale ratuje ekipę z Neapolu Meret!

20` Uderzył z dystansu Bentancur, ale łapie bez większych problemów bramkarz Napoli Alex Meret.

W pierwszej połowie koncowych minutach 45+1`Dybala przewrócił się w polu karnym i domagał rzutu karnego, jednak gwizdek milczy. Po chwili arbiter kończy pierwszą połowę. Po 45 minutach Juventus remisuje z Napoli 0:0 w finale Pucharu Włoch.

53 minucie Juventus przeprowadził dobry atak na bramkę Napoli , a dokładnie

Ronaldo przeprowadził rajd, po czym wyłożył piłkę na strzał do Bentancura, ale ten fatalnie uderzył.

63′ Tym razem Douglas Costa szukał dośrodkowaniem Ronaldo. Po chwili z dystansu uderzył Dybala, ale futbolówka poleciała wysoko ponad poprzeczką.

W 72 munucie do świetnej szansy doszedł teraz Milik, jednak prawą nogą uderzył wysoko nad poprzeczką.

82 munucie Napoli atakowało Juventus Politano uderzał głową, ale jednak broni Buffon.

84 Insigne uderzał z ostrego kąta po wrzutce Milika, ale bardzo niecelnie! Było jednak groźnie.

90+2` Ależ było blisko gola dla Napoli! Buffon popisał się jednak fantastyczną interwencją po strzale Maksimovicia, a po chwili Elmas trafił w słupek! Arbiter zakończył mecz .

RZUTY KARNE

Pierwszy będzie uderzał z Juventusu Dybala. Broni Meret strzał Dybali! Fantastycznie zaczyna Napoli!

Pewnie w prawy dolny róg Insigne. 1:0 dla Napoli po pierwszej serii jedenastek.

Danilo strzela nad poprzeczką! Drugi zmarnowany rzut karny przez Juventus! Nadal więc 1:0 dla Napoli.

Politano uderza po rękach Buffona, ale piłka wpada do bramki! 2:0 dla Napoli!

Bonucci od poprzeczki, ale pakuje piłkę do bramki. 2:1 dla Napoli.

Pewnie w środek strzela Maksimović! 3:1 dla Napoli po trzech seriach jedenastek!

Na spokojnie Ramsey. Juventus zostaje jeszcze w grze. 2:3.

Arkadiusz Milik! Polak pewnie wykorzystuje rzut karny i Napoli wygrywa Puchar Włoch! ( Copa Italia jest dla Napoli )

Napoli zdobyło pierwsze trofeum od sześciu lat i szósty raz w historii wygrało Puchar Włoch. Azzurri wygrali Coppa Italia również w 1962, 1976, 1987, 2012 i 2014 roku. Dla Arkadiusza Milika i Piotra Zielińskiego to pierwsze trofeum w karierze.

Juventus wygrywał Coppa Italia , aż 13 razy (1938, 1942, 1959, 1960, 1965, 1979, 1983, 1990, 1995, 2015, 2016 , 2017, 2018) najwięcej ze wszystkich zespołów.

Wygrana była również ogromnym sukcesem dla Gennaro Gattuso. Włoch zrewanżował się “Starej Damie” za przegrany finał dwa lata temu (wówczas prowadził AC Milan, a jego ekipa przegrała 0-4) i mógł świętować zdobycie pierwszego trofeum we Włoszech.

SSC Napoli – Juventus 4:2 po rzutach karnych (0:0)

Żółte kartki: Rui (Napoli) – Bonucci, Dybala (Juventus).

Napoli: Alex Meret – Giovanni Di Lorenzo, Nikola Maksimović, Kalidou Koulibaly, Mario Rui (81. Elseid Hysaj) – Fabian Ruiz (80. Allan), Diego Demme, Piotr Zieliński (88. Eljif Elmas), Jose Callejon (66. Matteo Politano), Dries Mertens (67. Arkadiusz Milik) – Lorenzo Insigne.

Juventus: Gianluigi Buffon – Juan Cuadrado (85. Aaron Ramsey), Matthijs de Ligt, Leonardo Bonucci, Alex Sandro – Rodrigo Bentancur, Miralem Pjanić (74. Federico Bernardeschi), Blaise Matuidi, Douglas Costa (65. Danilo), Paulo Dybala – Cristiano Ronaldo.

Check Also

Super Puchar: Bawarski walec nie zwalnia tempa. Bayern Monachium – Sevilla FC 2:1 Dogrywka w meczu  . (1:1, 1:1, 2:1)

Bayern Monachium pokonał po dogrywce Sevillę FC 2:1 i wywalczył Superpuchar Europy. O triumfie zespołu …