AX ARMANI EXCHANGE OLIMPIA MILAN – OLYMPIAKOS PIREUS 66-57 . BLIŻEJ PLAY OFFÓW

Olympiakos  wyglądał na drużynę , która miała kłopoty od samego początku, kiedy to w pierwszej kwarcie Milan obiął  prowadzenie , aż 19-10 w pierwszej kwarcie.  Włoska  drużyna była stroną dominującą i nie dała sobie narzucić tempo lub styl przeciwnika z Grecji. Olimpiakos  miał w tym dniu też sałą skutreczność zdobywania punktów oczym świadczy końcowy wynik  w Mediolanie zaledwie cztery punkty w drugiej .

Z Vassilisem Spanoulisem, który w połowie drugiej kwarty zszedł z boiska bo nabawił się   kontuzji.  Nikola Milutinov prowadził drużynę do końca gwiżdką Dwoił się i trojił i próbował rzucać z kazdej pozycji ale  Olimpiakos trafił  13 punktów, a  Milan tylko 4 punkty to najsłabsza kwarta Włoskiej drużyny   w  drugiej  kwarcie lecz to było tyle  podczas gdy Grecy zawodnicy jak Nigel Williams-Goss (11 punktów) i Sasha Vezenkov (10 punktów) również zakończyli wyścig w dwóch liczbach.

W połowie mieliśmy już remis  23-23. Mediolan odbił się od swojego najgorszego w historii występu w jednej kwarcie z jednym z najlepszych wyników sezonu w trzeciej kawrcie zaczeli lepiej grać i zdobywać punkty. 26 punktów , a w ostatniej kwarcie narzucali 17 punktów i dzieki temu wygrali 66:66 nad Grekami.

Ścisła obrona Olimpiakosu  nie istniała, ponieważ Mediolan odzyskał kontrolę nad zawodami dzięki  wygranej w trzeciej kwarcie 26-16. Jamesem obudził się i został  bohaterem tego meczu .To było odrodzenie się zespołu i Jamsa  w Mediolanie.

Olimpiakos  , który  nigdy do końca w tym meczu nie znalazł  rytmu gry  ofensywnego do  końca , oczywiście próbowali podjąc  walkę  o powrócili  w czwartej kwarcie, ponieważ dyscyplina pojawiła się w Greckim zepole i iskierka w lepszych rzutach tego zespołu. Mediolan  wziął dw razy jeszcze czas trener Pianigiani Simone nie wierzył oczą co jego drużyna robi i jakie proste błedy w końówce ona robi . Dzieki tym przerwą Milan zapanował nad  Olimpiakosem w ostatnich 4 minutach i wypracował kilka bardzo dobrych ackji w ataku i obrona się poprawiła.

Straty w końcówce i błędy jakie drużyna  Olimpiakosu popełniła dała szansę wygrać  Milanowi . Bo włosi w tym meczu  były  lepsi  w tym spotkaniu, a   wszczególności zawodnik rozgrywający Milanu Mike’a Jamesa  poprowadził   drużynę Milanu do wygranej  zanotował na swoim koncie   31 punktów , 6 asyst i 6 zbiórek. Play offy  się oddalają niestety w tym sezonie i coraz dalej się plasuje Olimpiakos . Trener   David Blatt z greckiego sztabu powiedział   Drużyna była   bezradna w tym dniu nie mogli złapać rytmu ani  nie mogli się wtrzelić nawet w końcówce spotkania.

Check Also

Hiszpania Mistrzem Świata! Champions, CAMPEÓNES . Hiszpania – Argentyna 95:75 (23:14, 20:17, 23:16, 29:28). MVP został Najlepszym zawodnikiem Ricky Rubio

Marc Gasol został drugim w historii koszykarzem, który w jednym roku wywalczył mistrzostwo NBA i …