Football U21:  Remis w Bristolu  Anglia – Polska  1 : 1.  Kibiców przybyło na ten mecz, aż  25,119 tysiecy

Nasza redakcja Informacje24 i JWSPORT  była na tym historycznym meczu w kategorii U21  gdzie mogłem brać udział i  Anglia zagrała z Polską w naszym mieście Bristolu na stadionie Ahton Gate . To było niesamowite wrażenie , a widziów przybyło , aż  25 tysięcy kibiców.

Trener Reprezentacji Polski Michniewicz musiał radzić sobie bez Roberta Gumnego oraz Szymona Żurkowskiego. Ponadto kontuzje wykluczyły z gry Kamila Pestkę oraz Pawła Bochniewicza. Z kolei Aidy Boothroyd nie mógł skorzystać z usług Calluma Hudsona-Odoia.

Anglicy szybko narzucili Polakom swoje warunki gry, grali mądrze skrzydłami podania szły od nogi do nogi  po obwodzie  od lewej strony do prawej strony gdy nie wychodziło zaskoczenie ataku przechodzili połową boiska i wtedy konstruowali szybki atak   podając na jedno dotknięcie piłki  .

W 7 minucie Lewym skrzydłem Anglia przeprowadzała atak i Jaya Dasilvy  podał długie podanie w pole karne i piłka mineła 3 obronców i   doszła do Reissa Nelsona gdy ten po dotnkęciu piłki zrobił zwód , zawinoł prawą nogą piłke gdy z naprzeciwka wybiegł bramkarz Polski  Kamil Grabara minął go do linii końcowej i podał do Dominic Calvert – Lewin , a ten tylko strzelił lewą nogą do pustej bramki  1:0 dla Angli .

Anglia nadal konstruował swobodnie ataki i dobrze utrzymywała się przy piłcę  , a nasza reprezentacja Polski dobrze sie broniła i nie straciła kolejnego gola. Jeszcze próbował strzelić kolejnego gola Nelson, ale  uderzył obok bramki, Kolejnym dużym zagrozeniem dla naszego polskiego zespołu było w 18 minucie gry   gdy Jonjoe Kenny uderzył   bardzo mocnym  strzałem  z daleka sprzed pola karnego i nasz  bramkarz Kamil Grabara  obronił to fantastycznie .

Anglicy utrzymywali się o wiele dłużej przy piłce i cały czas konsekwentnie konstruowali atak pozycyjny na naszej połowie.  Polacy, jeśli już udało im się stworzyć dobra akcję i przejść do ataku z piłką na połowę rywala, to niestety nie udawało się  zagrozić bramce Angusa Gunna.

W 34  minucie  Adam Buksa na prawym skrzydle od linii bocznej minoł Lloyd Kelley i podał do Bartka Kapustki naszego kapitana ten przyjął piłke lecz z prawej strony z boku został popchnięty przez  Ademola Lookman  i został faulowany.  W odległosci około 22 metrów do rzutu wolnego podszedł Sebastian Szymański (grający obecnie na pozycji pomocnika w Legii Warszawa. ) uderzył  bardzo mocno lewą nogą  piłkę  podkręconą  i ta  wpadła w samo okno było to wyrównanie na 1:1 Nisamowite uderzenie.

W drugiej połowie Polacy już lepiej zagrali w obronie  . Anglicy próbowali nadal dominować lecz nie udawało się im strzelić bramki .  Najlepsza taką akcje mieli gdy Kristian Bielik zablokował strzał napastnika  i piłka odbiła się od jego nóg poza pole karne i  Kiren Dowell   przyjął tą piłkę i strzelił obok bramki w lewy róg.  Z 16 metra jeszcze uderza  Phill Foden w prawy  bok lecz piłka przeszła nad  bramką  . Polacy stworzyli dogodną akcję w  56 minucie dobry przeprowadzony atak i Adam Buksa mógł strzelić gola, lecz w ostatniej chwili powstrzymał go  rywal Fikayo Tomori. To dla naszej reprezentacji była najlepsza akcja bo wynik napewno mógł się odwrócić  na naszą korzyść.

W 68. minucie Kenny uderzył z  prawego ostrego kąta, piłkę ta  odbiła się rykoszetem  od obrońcy Pawła Stolarskiego, który zablokował strzał i piłka poleciała w innym kierunku ,lecz Grabara jeszce obronił ten strzał i piłka odbiła się od  lewgo słupka.

W doliczonym czasie Polacy mieli rzut rożny i  Karol Świderski, zagłówkował obok bramki Agnusa Gunna To zagranie mogło zmienić wynik na korzyść naszej reprezentacji w ostatnich sekundach.

Reprezentacja Polski do lat 21 zagra w  Mistrzostwach  Europy, które odbędą się w czerwcu we Włoszech i San Marino. W tych Mistrzostwach bierze udział 12 najlepszych drużun z Europy . Nasza Reprezentacja zagra w grupie A z takimi drużynami  jak Włosi , Belgia , Hiszpania. Pozostałe grupy to w grupie B zagraja Niemcy , Dania , Serbia , Austria, a ostatniej Grupie C mamy drużyny jak   Anglia , Francja , Chorwacja, Rumunia.

Anglia U21 – Polska U21 1:1 (1:1)

Bramki: Dominic Calvert-Lewin 13 – Sebastian Szymański 34

Anglia: Gunn – Kenny, Tomori, Kelly, Dasilva – Maddison, Dowell (80. Choudhury), Foden (72. Davies) – Lookman (72. Barnes), Calvert-Lewin (72. Solanke), Nelson (72. Gray)

Polska: Grabara – Fila, Wieteska, Bielik, Stolarski – Piotrowski, Dziczek, Kapustka – Michalak (62. Gąska), Buksa (73. Świderski), Szymański (80. Wdowiak)

Check Also

International Cup:  Manchester United –  AC Milan 2:2 (5- 4 Karne ). Czerwone diabły remisują w Cardiff.

Czerwone diabły remisują w Cardiff. Manchester United  – AC Milan 2: 2 W ten weekend …