WORLD CUP 2022 :  POLSKA Żwycięża  . Takich Polaków  chcemy oglądać  Polska  wygrała  z Arabią Sadyjską  2 -0 . Gole dla Polski zdobyli Zieliński i Lewandowski.

Po remisie na   początku tegorocznych mistrzostw świata reprezentacja Polski czeka na swój drugi mecz na tym turnieju. W pierwszym podopieczni Czesława Michniewicza zremisowali 0:0 z Meksykiem, teraz czeka ich starcie Arabią Saudyjską. która

Spotkanie lepiej rozpoczęli zawodnicy z Azji. Grali odważniej i ofensywniej. W 13. minucie mieli pierwszą szansę na zdobycie gola. Z dystansu huknął Mohamed Kanno, ale na posterunku był Wojciech Szczęsny, który przeniósł piłkę nad poprzeczką. W 26. minucie, po rzucie rożnym głową strzelał Krystian Bielik, ale piłkę zmierzającą do bramki wybił Saleh Al Shehri. Czy bramkarz zdołałby zatrzymać strzał naprawę ciężko ocenić.

1. minuta i bardzo groźny strzał Saudyjczyków! Szczęsny był jednak na posterunku!
  2. minuta i podanie Casha do Lewandowskiego. Natychmiast zatrzymują go obrońcy.

W 39. minucie grę od bramki rozpoczął Szczęsny. Zagrał na prawo do Matty’ego Casha, a ten z powietrza zagrał w stronę Przemysława Frankowskiego. Pomocnik Lens przepchnął obrońców, przyjął piłkę i odegrał do obrońcy Aston Villi. Ten, będąc już w polu karnym zagrał do Roberta Lewandowskiego. Kapitan reprezentacji nie zdołał wprawdzie umieścić piłki w siatce, ale dogonił ją nim ta opuściła boisko i zagrał na szósty metr do Piotra Zielińskiego. Ten uderzył pod poprzeczkę i w meczu Polska – Arabia Saudyjska mieliśmy 1:0.

W 41. minucie Polacy mieli kolejną szansę. Lewandowski otrzymał długie podanie w pole karne. Zagrał wzdłuż bramki, ale jego koledzy nie zdążyli zamknąć dośrodkowania.

W 42. minucie w naszym polu karnym piłkę miał Al Shehri, a za jego plecami znajdował się, próbujący zabrać mu futbolówkę, Bielik. Piłkarz Arabii Saudyjskiej przewrócił się, a po chwili mieliśmy VAR. Brazylijski arbiter orzekł, iż Polak faulował. Cóż kontakt był, sędzia miał prawo podjąć taką decyzję. Czy była ona zgodna z duchem gry to już inna kwestia, ale tak czy inaczej rywale mieli jedenastkę.

Tę wykonywał w 1. minucie doliczonego czasu gry Salem Al Dawsari. Szczęsny wyczuł jednak intencje strzelca. Rzucił się w prawo i odbił uderzenie, a po chwili, w sobie chyba tylko wiadomy sposób, zatrzymał jeszcze dobitkę Mohammeda Al Breika.

Sędzia doliczył aż 10 minut, ale wynik się już nie zmienił. Do przerwy w meczu Polska – Arabia Saudyjska było więc 1:0, a nasi piłkarze wydawali się być nakręceni wydarzeniami na boisku.

W 55. minucie zakotłowało się pod polską bramką. Jakub Kiwior wybijając piłkę trafił nią w Bielika i szansę na zdobycie gola miał Al Dawsari, ale świetnie, po raz kolejny, zachował się Szczęsny. Polski golkiper po tej interwencji skakał z radości niczym bramkarz w piłce ręcznej.

1. minuta. Znowu groźnie. Na szczęście Saudyjczyk chybił strzelając na bramkę Szczęsnego.

Pięć minut później rywale znów byli w polskim polu karnym, ale oddali niecelny strzał. Kilkadziesiąt sekund później błąd, a właściwie nawet dwa, popełnił Kiwior. Na nasze szczęście uderzenie Kanno było bardzo niecelne.

Kolejne minuty należały do Polaków. W 63. minucie Frankowski zagrał do Arkadiusza Milika. Napastnik Juventusu uderzył głową z siedmiu metrów, ale piłka zatrzymała się na poprzeczce. Minutę później Milik zagrał do Lewandowskiego, a ten trafił w słupek. Saudyjczycy próbowali strzałów z dystansu, ale albo były one nieprecyzyjne albo na posterunku był Szczęsny.

1. minuta. Groźny strzał Saudyjczyków! Na szczęście niecelny!
  2. minuta. Słupek po strzale Lewandowskiego!

W 82. minucie Polacy zdobyli drugą bramkę. Lewandowski zabrał piłkę Abdulelahowi Al Malkiemu, który popełnił katastrofalny błąd. Polski napastnik znalazł się sam przed Mohammedem Al Owaisem i sytuacji nie zmarnował. To był pierwszy gol piłkarza Barcelony w historii jego występów na mundialach.

W 90. minucie Lewy miał kolejną okazję. Przechwycił piłkę odbitą przez rywali, minął obrońcę i ponownie był sam na sam z bramkarzem Arabii Saudyjskiej. Próbował lobować, ale golkiper nie dał się zaskoczyć.

Polska  – Arabia Saudyjska   2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Piotr Zieliński (39), 2:0 Robert Lewandowski (82).

Żółta kartka – Polska: Jakub Kiwior, Matty Cash, Arkadiusz Milik. Arabia Saudyjska: Abdulelah Al-Malki, Abdulelah Al-Amri.

Polska: Wojciech Szczęsny – Matty Cash, Kamil Glik, Jakub Kiwior, Bartosz Bereszyński – Przemysław Frankowski, Grzegorz Krychowiak, Krystian Bielik, Piotr Zieliński (63. Jakub Kamiński) – Arkadiusz Milik (71. Krzysztof Piątek), Robert Lewandowski.

Arabia Saudyjska: Mohamed Al-Owais – Saud Abdulhamid, Abdulelah Al-Amri, Ali Al-Bulayhi, Mohammed Al-Breik (65. Sultan Al-Ghannam) – Saleh Al-Shehri (85. Nasser Al-Dawsari), Sami Al-Najei (46. Nawaf Al-Abed, 90+5. Bahebri Hattan), Abdulelah Al-Malki (85. Abdulrahman Al-Aboud), Mohamed Kanno, Salem Al-Dawsari – Firas Al-Buraikan.

Check Also

Po niesamowitych emocjach wywalczyła awans na Euro 2024.Wymęczyliśmy to spotkanie Walia pokonana po rzutach karnych  5 -4 . Walia – Polska (0-0) P (4-5)

Po niesamowitych emocjach Reprezentacja Polski  wywalczyła awans na Euro 2024. Dzięki wygranej serii rzutów karnych …