Wisła Kraków – Jagiellonia Białystok 3-0 . Jagielonia rozbita w Krakowie.

Przed powrotem na ligowe boiska Biała Gwiazda zajmowała przedostanie miejsce w tabeli z dorobkiem 17 punktów (Jagiellonia była dziewiąta). Nic dziwnego, że celem krakowian jest utrzymanie. Aby to zrealizować, pozyskano sześciu nowych piłkarzy. Na Reymonta trafili obrońcy – Hebert i Mateusz Hołownia, pomocnicy – Nikola Kuveljić i Gieorgij Żukow oraz napastnicy – Lubomir Tupta

W Jagiellonii zadebiutował bułgarski trener Iwajło Petew, który do wyjściowego składu wstawił tylko jedną nową twarz – bramkarza Dejana Iliewa. Na pewno się tą decyzją nie obronił, gdyż Iliew w sporej mierze zawinił utratę drugiego gola. Z założenia właścicieli klubu Petew ma być o wiele bardziej twardorękim szkoleniowcem niż Ireneusz Mamrot. Zobaczymy jednak, czy będzie zdobywał więcej punktów od niego.

Piłkarze Wisły Kraków rozpoczęli tegoroczną część rozgrywek tak, jak tego sobie życzyli i oczekiwali ich kibice. “Biała Gwiazda” wygrała u siebie z Jagiellonią i zmniejszyła do dwóch punktów stratę do miejsca dającego utrzymanie w lidze.

Już w 28. minucie strzelił swojego pierwszego gola dla nowego pracodawcy. Sfinalizował szybką kontrę, która rozwinęła się dzięki dobrym podaniom Vykana Savicevicia i Łukasza Burligi.

W 50 minucie Juan Camara strzelił, ale minimalnie się pomylił i piłka o centymetry minęła słupek bramki Wisły. Niestety, inicjatywa Jagi nie trwała długo. Bardziej konkretni w akcjach ofensywnych byli gospodarze.

W 56 minucie fatalny błąd popełnił Iliew, który wyszedł do piłki na linię pola karnego , tam jednak przeszkadzał mu z interwencją Wójcicki. Piłka wypadła mu z rąk i trafiła do Kamila Wojtkowskiego, którzy tylko dopełnił formalności, strzelając do pustej bramki.

W 65 minucie technicznym strzałem popisał się Jesus Imaz, ale piłka trafiła tylko w słupek bramki Wisły. W 87 minucie Biała Gwiazda prowadziła już 3:0, gdy także technicznym, ale bardzo skutecznym strzałem popisał się Aleksander Buksa.

Wisła Kraków – Jagiellonia Białystok 3-0 (1-0)

Bramki: 1-0 Alon Turgeman (28. z podania Burligi), 2-0 Kamil Wojtkowski (57. z podania Bashy), 3-0 Aleksander Buksa (87. z podania Błaszczykowskiego).

Sędziował: Jarosław Przybył.

Widzów: 15 410.

Wisła Kraków: Michał Buchalik – Łukasz Burliga, Likas Klemenz, Hebert (46. Rafał Janicki), Maciej Sadlok – Vullnet Basha – Jakub Błaszczykowski, Gierogij Żukow, Vukan Savicević (81. Michał Mak), Kamil Wojtkowski – Alon Turgeman (70. Aleksander Buksa).

Jagiellonia Białystok: Dejan Iliew – Jakub Wójcicki, Dawid Szymonowicz, Zoran Arsenic, Bodvar Bodvarsson – Taras Romanczuk, Martin Pospiszil – Tomas Przikryl (66. Martin Kosztal), Jesus Imaz, Juan Camara (77. Aleksander Stawiarz) – Bartosz Bida (83. Przemysław Mystkowski).

Check Also

Super Puchar: Bawarski walec nie zwalnia tempa. Bayern Monachium – Sevilla FC 2:1 Dogrywka w meczu  . (1:1, 1:1, 2:1)

Bayern Monachium pokonał po dogrywce Sevillę FC 2:1 i wywalczył Superpuchar Europy. O triumfie zespołu …