ODBLOKOWANIE SIĘ “ BIAŁEJ GWIAZDY “ PRZEKONUJĄCE ZWYCIĘSTWO ŁKS ŁÓDZ – WISŁA KRAKÓW 2:4

W 26. minucie piłkarze z Krakowa mogli wygrywać na 2:0, ale po niezłym rozegraniu rzutu rożnego kiepski strzał oddał Jakub Błaszczykowski. W odpowiedzi, na bramkę Michała Buchalika uderzył Ruis Pirulo. Kilka chwil później, znów ciekawie zrobiło się w polu karnym Wisły. Gracze ŁKS-u domagali się rzutu karnego po zagraniu ręką Rafała Janickiego, sędzia skorzystał z VAR-u i podyktował „jedenastkę”, którą na gola zamienił Dani Ramirez.

Końcówka pierwszej połowy należała jednak do Wisły.Tuż po zmianie stron podopieczni Kazimierza Moskala mogli zdobyć kontaktowego gola, ale strzał Ramireza z około piętnastu metrów doskonale obronił Buchalik. W kolejnych minutach nie działo się zbyt wiele ciekawego. Letarg przerwał w 64. minucie Pirulo, który uderzył zza pola karnego, ale golkiper Wisły spokojnie złapał futbolówkę. W odpowiedzi, główkował Brożek, ale minimalnie chybił.

Tym samym, Wisła odniosła przekonujące zwycięstwo, po którym w ligowej tabeli jest przedostatnia i ma trzy punkty przewagi nad zamykającym cała stawkę ŁKS-em.

Oby nowy rok 2020 był szczęśliwszy dla Wisły Kraków i ,żeby wróciłą do pierwszej czwórki.

Napewno wszyscy liczą na to , że Wisła Kraków nareszcie się odbiję od dołka i problemów finansowych w przyszłym roku i bedzie wszystko jak dawniej już bez zadnych problemów w krakowskim klubie.

ŁKS Łódz : Arkadiusz Malarz – Jan Grzesik, Kamil Juraszek, Jan Sobociński, Kamil Rozmus – Łukasz Piątek, Bartłomiej Kalinkowski (67′ Łukasz Sekulski) – Michał Trąbka (46′ Ricardo Guima), Dani Ramirez, Maciej Wolski (16′ Maksymilian Rozwandowicz) – Pirulo

Wisła Kraków : Michał Buchalik – Maciej Sadlok, Lukas Klemenz (19′ Marcin Wasilewski), Rafał Janicki, Łukasz Burliga – Vullnet Basha – Michał Mak, Damian Pawłowski, Chuca (53′ Rafał Boguski), Jakub Błaszczykowski – Paweł Brożek (72′ Aleksander Buksa)

Check Also

Super Puchar: Bawarski walec nie zwalnia tempa. Bayern Monachium – Sevilla FC 2:1 Dogrywka w meczu  . (1:1, 1:1, 2:1)

Bayern Monachium pokonał po dogrywce Sevillę FC 2:1 i wywalczył Superpuchar Europy. O triumfie zespołu …