WISŁA KRAKÓW – LECH POZNAŃ 0 : 1 (0 : 0). Do zakończenia spotkania piłkarze Adama Nawałki pewnie kontrolowali spotkanie i wywieźli z Krakowa trzy punkty.

Lech Poznań wygrał mecz  w dwudziestej kolejce  LottoEkstraklasy w Krakowie z  Wisłą Kraków  1:0. Bramkę dla Kolejorza zdobył Pedro Tiba. To oznacza, że Lech przed przerwą zimową zajmuje trzecie miejsce w tabeli ligowych rozgrywek Lotto Ekstraklasy

Pierwsza polowa dobrze rozpoczęta  z obu stron W 8. minucie na prawym skrzydle. Tymoteusz Klupś dograł do  wychodzącego na obieg Marcina Wasielewskiego.

Jego strzał ze skraju pola karnego trafił w poprzeczkę bramki Wisły.  Zaledwie siedem minut później swoją szansę miała też Wisła. Po podaniu z głębi pola sam na sam z Putnockym stanął Dawid Kort. Akcję wyjaśnił jednak Marcin Wasielewski, który bezpardonowo wybił piłkę młodemu zawodnikowi Wisły.

W kolejnych minutach jeszcze kilka razy zakotłowało się pod bramką Białą Gwiazdą. Świetnej okazji nie zdołał wykorzystać między innymi Klupś. Wisła bardzo groźnie odpowiedziała w 21. minucie, ale tuż obok słupka uderzył Kostal.

W 33. minucie groźnie zza pola karnego na bramkę Wisły uderzał Amaral, ale Lis zdołał odbić futbolówkę. Pięć minut później bliska zdobycia gola była Wisła

Druga połowa nie rozpoczęła się z taką samą werwą. Jej początek obfitował w spokojne budowanie akcji, oraz czekanie na ruchy rywala

Aż w  75. minucie spotkania w pole karne wbiegł pomocnik  Makuszewski. Został jednak zablokowany strzał przez wiślaków. Piłka wylądowała jednak na nodze Pedro Tiby. Portugalski pomocnik uderzył płasko po ziemi  i pokonał bramkarza Wisły Kraków . Do zakończenia spotkania piłkarze Adama Nawałki pewnie kontrolowali spotkanie i wywieźli z Krakowa trzy punkty.

Wisła Kraków – Lech Poznań 0:1 (0:0)

Bramka: Pedro Tiba (75.)

Wisła Kraków: Mateusz Lis – Jakub Bartkowski, Marcin Wasilewski, Zoran Arsenić, Rafał Pietrzak – Vullnet Basha (62’ Patryk Plewka), Tibor Halilović, Kamil Wojtkowski (86′ Maciej Śliwa), Dawid Kort, Martin Kostal – Marko Kolar

Lech Poznań: Matus Putnocky – Marcin Wasielewski, Thomas Rogne, Nikola Vujadinović, Volodymyr Kostevych – Pedro Tiba, Łukasz Trałka – Tymoteusz Klupś (82’ Piotr Tomasik), Joao Amaral (90′ Hubert Sobol), Maciej Makuszewski – Christian Gytkjaer (76’ Paweł Tomczyk)

Check Also

International Cup:  Manchester United –  AC Milan 2:2 (5- 4 Karne ). Czerwone diabły remisują w Cardiff.

Czerwone diabły remisują w Cardiff. Manchester United  – AC Milan 2: 2 W ten weekend …