EBL: EKSTRAKLASA KOSZYKÓWKI W POLSCE 03.01.2019 Polski Cukier Toruń – BM Slam Stal Ostrów Wlkp.(20:19, 28:15, 19:16 20:20 )

03.01.2019 Polski Cukier Toruń – BM Slam Stal Ostrów Wlkp. (20:19, 28:15, 19:16 20:20 )

Na początku pierwszej kwarty w Toruniu toczyła się wyrównana rywalizacja pomiędzy  dwoma drużynami z  Toruńia  oraz  Ostrowa  Wielkopolski.  W zespole z Ostrowa Wlkp. świetnie radził sobie Michał Chyliński, a dzięki kolejnym trafieniom rzucającego i Shawna Kinga jego drużyna zdobywała minimalną przewagę. W końcówce pierwszej kwarty części  gry trafienia Roba Lowery’ego i Tomasza Śniega dały gospodarzom jedno punktowe prowadzenie – 20:19 Druga kwarta dla Torunia układa sie bardzo łatwo prowadziła cały czas z dużą przewagą . Na minute do końca drugiej kwarty mają przewage 10 punktów nad reywalem 44 : 34 . Z ostrowa zawodnicy Michał Chyliński, Shawn King, Daniel Szymkiewicz,  Łukasz Majewski próbują doprowadzić do mniejszej róznicy punktowej , ale niestety skuteczność  graczy jest w tym dniu słabsza. Na 44 sekund do końca drugiej kwarty Bartosz Dudiszko przeprowadza sprawną akcję w ataku i zdobywa 2 punkty i Polski Cukier prowadzi już 12 punktami ( 46:34 ) Trener z Ostrowa Wielkopolskiego Wojciech Kamiński prosi jeszcze o czas , aby coś zmienić w końcówce.  Niestety  akcja Ostrowian nie przyniosła zdobytych punktów , za to gospodarze na sam koniec przepwrowadzili szybki atak Tomasz Śnieg podał długie podanie  do Krzysztofa Sulima , a ten odał do Aaron Cel i on wykończył akcję wejsciem na kosz zdobywając 2 punkty i mecz zakończył sie wynikiem 48 do 34 dla Torunia . Twarde Pierniki zagrały drugą kwartę   zespołowo, pokazując bardzo dobrą i dynamiczną koszyklówkę

W trzeciej kwarcie Toruń  nadal był nie do zatrzymania w tym meczu w ataku. Michał Chylisnski i Shawn King dobrze grali w ataku między sobą i ten mecz starali się ale  trójkę trafił  Michaela Umeha torunianie mieli już 20 punktów przewagi. Po tym rzucie Trener Ostrowia  Wojciech Kamiński  proisi o czas przy wyniku 67:47 Napewno drużyna gości niespodziewała się tak wysokiej różnicy. Po czasie gosci bardzo dobra akcja  Daniel Szymkiewicz ,   trafia trójkę i wynik ulega zmianie 67:50.  Ostrów  próbował  podjąć walkę jeszcze, ale to nie przyniosło efektu  Toruń dalej buduje większą przewagę Karol Gruszecki przepieknie trafia za trzy punkty wynik plasuje się 72 do 57 .Bardzo dobrze rzucał i  trafiał z róznyuch pozycji  Cheikh Mbodj oraz Tomasz Śnieg  BM Slam Stal co prawda zbliżyła się jeszcze na 10 punktów – gospodarze nie pozwolili już na nic więcej. Toruń żwyciężył ostatecznie 87:70

Polski Cukier Toruń – BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 87:70
(20:19, 28:15, 19:16, 20:20)

Polski Cukier: Cheikh Mbodj 20, Aaron Cel 13 (10 zb), Michael Umeh 13, Bartosz Diduszko 11, Karol Gruszecki 9, Robert Lowery 9, Tomasz Śnieg 8, Krzysztof Sulima 4.

BM Slam Stal: Michał Chyliński 17, Shawn King 17 (13 zb), Daniel Szymkiewicz 12, Łukasz Majewski 9, Witalij Kowalenko 4, Mike Scott 4, Nemanja Jaramaz 3, Ivan Maraś 2, Michał Nowakowski 2, Przemysław Żołnierewicz 0.

Check Also

Hiszpania Mistrzem Świata! Champions, CAMPEÓNES . Hiszpania – Argentyna 95:75 (23:14, 20:17, 23:16, 29:28). MVP został Najlepszym zawodnikiem Ricky Rubio

Marc Gasol został drugim w historii koszykarzem, który w jednym roku wywalczył mistrzostwo NBA i …