Premier League : Wielkie Derby pomiędzy Manchester United – Manchester City 2 – 0.To była siódma w tym sezonie porażka “The Citizens”. Nigdy wcześniej zespół prowadzony przez Guardiolę nie przegrał tylu spotkań ligowych w jednym cyklu.

W weekend  rozegrano niesamowite Derby w mieście  Manchesterze w   Premier League i to    Manchester United  okazał się górą i  wygrał z Manchester City , aż  2:0.  Bramkarz The Citizens (Obywateli), Ederson Moraes, tego dnia nie popisał się swoimi interwencjami  i zawinił  przy obu trafieniach  “Czerwonych Diabłów”.

To była siódma w tym sezonie porażka “The Citizens”. Nigdy wcześniej zespół prowadzony przez Guardiolę nie przegrał tylu spotkań ligowych w jednym cyklu.

Drużyna z Old Trafford przystąpiła do spotkania po serii dziewięciu meczów bez porażki

Passa Manchesteru United trwa od 22 stycznia

W derbowej rywalizacji tabela, wygrane  schodziły  jednak na dalszy plan, co także potwierdziło pierwsze starcie obu ekip w tym sezonie. Wówczas Diabły  wygrały nad The Citizens 2:1  na  stadionie Etihad Stadium.

Obywatele dobrze i  rozważnie rozgrywał piłkę na połowie rywala, jednak nie był w stanie realnie zagrozić bramce de Gei. Aguero co prawda pokonał bramkarza gospodarzy, jednak VAR wykazał, że znajdował się w momencie podania na pozycji spalonej i sędzia gola uznać nie mógł. Gdy już dochodzili do dobrych okazji, znakomicie bronił hiszpański golkiper.

Graliśmy dobrze, ale straciliśmy gola, którego nie powinniśmy byli. W drugiej połowie sytuacja się powtórzyła. Gratuluje rywalom, bo jakość gry przeciwnika zawsze ma znaczenie. Nie zamierzam publicznie krytykować Edersona. Jest świetnym bramkarzem, a błędy to część tego sportu – wywiadu udzielił dla Sky Sport  trener Manchesteru City Josep Guardiola.

Ten wynik bardzo ucieszył piłkarzy Liverpoolu. Zespół prowadzony przez Juergena Kloppa potrzebuje już jedynie 6 punktów, aby zapewnić sobie tytuł mistrza Anglii. Drugi w tabeli Manchester City traci już 25 punktów do lidera. Manchester United jest 5., jednak traci zaledwie 4 “oczka” do Chelsea, będącej aktualnie ostatnią drużyną, mającą prawo gry w Lidze Mistrzów.

Manchester United – Manchester City 2:0 (1:0)

Bramki: Martial 30, McTominay 96

Manchester United: De Gea, Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Shaw, Williams, Matic, Fred, Fernandes, James, Martial

Manchester City: Ederson, Cancelo, Otamendi, Fernandinho, Zinchenko, Rodrigo, Gundogan, Foden, Bernardo, Sterling, Aguero

Check Also

Super Puchar: Bawarski walec nie zwalnia tempa. Bayern Monachium – Sevilla FC 2:1 Dogrywka w meczu  . (1:1, 1:1, 2:1)

Bayern Monachium pokonał po dogrywce Sevillę FC 2:1 i wywalczył Superpuchar Europy. O triumfie zespołu …