PREMIER LEAGUE: NA STAMFORD BRIDGE “THE BLUES DALI KONCERT GOLI. CHELSEA – EVERTON 4: 0 Mason Mount 14′, Pedro Rodriguez 21′, Willian 51′, Giroud 54′

Chelsea na własnym stadionie  pokonała  Everton 4:0  i zbliżyła się do 3. miejsca w Premier League Leicester City  na dwa punkty. “The Blues” obecnie są  na czwartym miejscu w tabeli.

Od początku spotkania przewagę osiągnęli gospodarze. Prowadzenie mogli objąć już w siódmej minucie. Z prawej strony dośrodkował Willian, a Mason Mount uderzył natychmiast, ale na dobrej pozycji  był  Jordan Pickford.

W 7. minucie pierwszą okazję na gola miał Mason Mount, uderzenie z dziesięciu metrów obronił Jordan Pickford.

W 14 minucie bramkarz  gości nie miał nic do powiedzenia  Pedro Rodriguez zagrał na piętnasty metr do Mounta, a ten przyjął piłkę, obrócił się z nią i uderzył w kierunku bliższego słupka. Pickford nie był w stanie pobronić tego strzału.

W 21 minucie było już 2:0. Olivier Giroud zagrał dokładną piłkę za linię obrony, Pedro ruszył jak z katapulty i wykorzystał sytuację sam na sam z Pickfordem.

Goście odpowiedzieli w 26. minucie. Kurt Zouma stracił piłkę na rzecz Richarlisona w okolicy środka boiska, Brazylijczyk ruszył do przodu, zagrał do Dominica Calverta-Lewina, a ten przestrzelił próbując “podcinką” zaskoczyć Kepę Arrizabalagę.

” The Blues ” podwyższyli  prowadzenie  w 51 miunucie, gdy  Barkley zagrał przed polem karnym do Willian przymierzył  mocnym uderzeniem z ok. 18  metrów tuż przy słupku trafił do bramki na 3 : 0 .

Gdy przewaga  Londyńczyków nie słabła  nadażyła się dobra sytuacja  w  54. minucie  rozegrano rzut  rożny i  to Willian dośrodkował w pole karne do Olivier Girou, a ten dołozył nogę  z bliska zdobywając czawrtego  gola.

Byliśmy świadkami nietypowej sytutacji w tym meczu gdy mecz trwał i  na zegarzę była to już  70 minuta to  na murawę  wbiegł  kibic, który został szybko z niej jednak usunięty  przez stewardów .

ANCELOTTI musi dokonać wielu zmian w drużynie  jeżeli chce walczyć w przyszłości o Mistrzostwo Premier League czy UEFA , a nawet o  Champions League

Chelsea FC – Everton 4:0 (2:0)

Mason Mount 14′, Pedro Rodriguez 21′, Willian 51′,  Giroud 54′

Żółte kartki: Zouma (Chelsea) oraz Gomes, Holgate (Everton).

Chelsea FC: Kepa Arrizabalaga – Cesar Azpilicueta, Antonio Ruediger, Kurt Zouma, Marcos Alonso – Ross Barkley, Billy Gilmour, Mason Mount (60′ Reece James) – Pedro Rodriguez, Olivier Giroud (86′ Armando Broja), Willian (71′ Faustino Anjorin).

Everton: Jordan Pickford – Djibril Sidibe, Michael Keane, Mason Holgate, Lucas Digne – Bernard (46′ Theo Walcott), Andre Gomes, Tom Davies (58′ Moise Kean), Gylfi Sigurdsson – Dominic Calvert-Lewin (76′ Anthony Gordon), Richarlison.

Check Also

Super Puchar: Bawarski walec nie zwalnia tempa. Bayern Monachium – Sevilla FC 2:1 Dogrywka w meczu  . (1:1, 1:1, 2:1)

Bayern Monachium pokonał po dogrywce Sevillę FC 2:1 i wywalczył Superpuchar Europy. O triumfie zespołu …