NBA : WYGRANA DRUŻYNY  LeBronA  178 NAD DRUŻYNĄ  Giannis 164 . MECZ GWIAZD W MIEŚCIE  CHARLLOTE   łącznie zdobyto  342 punktów.

Weekend Gwiazd w Charlotte w 2019 .  Tak moi drodzy Sobota   przeznaczona była na indywidualne konkursy, natomiast niedziela to mecz młodych talentów , a potem wieczorem  Mecz Gwiazd – ALL STAR

W sobotę kibice poznali zwycięzców konkursu wsadów, rzutów za trzy oraz Skills Challenge. Tę ostatnią rywalizację wygrał w doskonałym stylu Jason Tatum. Ciekawą sprawą dla kibiców NBA podczas Skills Challenge był pojedynek Luki Doncicia z Trae Young`iem. W drugiej rundzie rywalizację wygrał Amerykanin, któremu bardzo zależało na wygranej dla dobra swojej drużyny.

Tatum w pierwszej rundzie pokonał Conleya, w drugiej Nikolę Jokicia, natomiast w finale jego ofiarą został Trae Young. Zwycięstwo przyniósł mu rzut z połowy boiska.

W konkursie rzutów za trzy punky najlepszy okazał się Joe Harris – zawodnik Brooklyn Nets. Poziom rywalizacji był bardzo dobry. Jedynie Dirk Nowitzki był  zmęczony tempem oddawania rzutów. Po pierwszej rundzie do finału weszli Stephen Curry, który miał 27 punktów, Buddy Hield (26 pkt.) oraz Joe Harris (25 pkt.), który trafił wszystkie 5 money-balls. W finale Harris zdobył 26 punktów i okazał się lepszy od konkurentów.

Konkurs wsadów ( Slum Dunk ) –  Najlepszym  zawodnikiem SLUM DUNK był tej nocy Hamidou Diallo przeskoczył Shaquille O’Neal mieżacego wzrostu 2.16 m zrobił znany wsad (zawieszając się  ręką na obręczy   ) Vince Carter z 2000 roku , który grał w  Toronto Raptors.  Diallo zrobił to samo   zawieszając się ręką  na obręczy , aż Shaquille musiał go odepchnąć rękoma po wsadzie .     Finałowy  pojedynek Diallo i Smitha Jr. Zawodnk Oklahoma City Thunder pokonał rywala, a przy ostatniej próbie skorzystał  rapera Quavo. Smith Jr .

Nowa formuła All-Star Game zapowiadała się obiecująco, ale niczego nie naprawi. Eksperyment z dobieraniem graczy przez kapitanów, którzy firmują zespoły własnym imieniem miały nadać wydarzeniom powagi. Zwiastować namiastkę obrony i prawdziwej rywalizacji

Team LeBron 178 Team Giannis 164

W meczu zdobyto łącznie prawie 350 punktów, spośród których trafiono rekordową ilość rzutów za trzy. Od początku meczu to drużyna Giannisa Antetokounmpo stawiała swoje warunki gry. Jednak po odrobieniu strat z trzciej kwarty i zdominowaniu czwartej, mecz wygrała ekipa LeBrona Jamesa 178: 164.

MVP Meczu Gwiazd został Kevin Durant, który zdobył w całym spotkaniu 31 oczek i 7 zbiórek. Zaprezentował też wysoką jak na All-Star Game stkteczność rzutów za tzry, która wyniosła 6/9. Po 19 punktów dołożyli LeBron James i Kawhi Leonard. Anthony Davis rozegrał zaledwie 5 minut i opuścił boisku z powodu urazu barku.

Check Also

Hiszpania Mistrzem Świata! Champions, CAMPEÓNES . Hiszpania – Argentyna 95:75 (23:14, 20:17, 23:16, 29:28). MVP został Najlepszym zawodnikiem Ricky Rubio

Marc Gasol został drugim w historii koszykarzem, który w jednym roku wywalczył mistrzostwo NBA i …