EKSTRAKLASA: WISŁA KRAKÓW – ŚLĄSK WROCŁAW 1:0 BŁASZCZYKOWSKI BOHATEREM WYGRANEJ SMOKÓW. TRIUMF WISŁY I TRZY PUNKTY W MECZU ZE ŚLĄSKIEM

Kibice krakowskiego klubu stanęli  na wysokości zadania. Przygotowali oni m.in. oprawę meczu flagę z wizerunkiem Jakuba Błaszczykowskiego z napisem: „Miłość większa od milionów. Kuba, wreszcie witaj w domu

W pierwszej połowie juz w  9. minucie Mateusz Lis obronił groźny strzał głową Piotra Celebana, a chwilę później nie dał się zaskoczyć Krzysztofowi Mączyńskiemu, który wykonywał rzut wolny z około 20 metrów i kopnął piłkę w górny róg.

Najistotniejszym wydarzeniem pierwszej połowy było jednak pierwsze trafienie Błaszczykowskiego po powrocie do Wisły po blisko 12 latach. w 40. minucie, gdy pewnym strzałem wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Roberta Picha na Krzysztofie Drzazdze. Arbiter “jedenastkę” podyktował dopiero po interwencji sędziego obsługującego VAR i obejrzeniu całej sytuacji na monitorze.

W drugiej połowie  Sląsk prbował  atakować mocno  Wisłę Kraków aby doprowadzić do remisu czy wygranej jeszcze meczyu ligowego i starali się pokonać Lisa uderzeniami z dystansu próbowali Robert Pich czy Lubambo Musonda. Ponadto piłkarze Śląska okazji do zdobycia bramki szukali m.in. po stałych fragmentach gry, lecz ich próby przypominały bicie głową w mur. Prowadzona przez doświadczony duet Maciej Sadlok-Marcin Wasilewski defensywa gospodarzy zakończyła spotkanie z czystym kontem.

W końcówce Smoki   bronili swojej bramki i utrzymali prowadzenie do końcowego gwizdka sędziego.

Bramki: 1:0 Jakub Błaszczykowski (40-karny)
Żółta kartka – Wisła Kraków: Vullnet Basha, Sławomir Peszko, Łukasz Burliga. Śląsk Wrocław: Krzysztof Mączyński, Łukasz Broź, Farshad Ahmadzadeh
Sędzia: Paweł Gil (Lublin)
Widzów: 21 289

Wisła Kraków: Mateusz Lis – Matej Palcic, Marcin Wasilewski, Maciej Sadlok, Rafał Pietrzak – Jakub Błaszczykowski (80. Łukasz Burliga), Patryk Plewka, Vullnet Basha, Krzysztof Drzazga, Sławomir Peszko (72. Lukas Klemenz) – Marko Kolar (46. Kamil Wojtkowski)

Śląsk Wrocław: Jakub Słowik – Łukasz Broź, Wojciech Golla, Piotr Celeban, Mateusz Cholewiak – Lubambo Musonda, Mateusz Radecki, Jakub Łabojko (61. Michał Chrapek), Krzysztof Mączyński, Robert Pich (78. Farshad Ahmadzadeh) – Arkadiusz Piech (58. Marcin Robak)

Check Also

International Cup:  Manchester United –  AC Milan 2:2 (5- 4 Karne ). Czerwone diabły remisują w Cardiff.

Czerwone diabły remisują w Cardiff. Manchester United  – AC Milan 2: 2 W ten weekend …