BUNDESLIGA: Robert Lewandowski Królem strzelców Bundesligi w sezonie 2021/22. Bayern Monachium po raz 32 Mistrzem Niemiec.

Bayern Monachium  po raz 10 z rzędu wzniesie paterę przeznaczoną dla najlepszej drużyny sezonu w Bundeslidze.

Robert Lewandowski zakończył rozgrywki z 35 bramkami został królem strzelców Bundesligi. Napastnik Bayernu Monachium zakończył rozgrywki z 35 bramkami. Aż o jedenaście trafień wyprzedził drugiego Patrika Schicka

To siódmy raz, gdy  Lewandowski został królem strzelców Bundesligi. “Lewy” wywalczył tytuł najlepszego strzelca rozgrywek piąty raz z rzędu. W sobotę Polak zdobył jeszcze jedną, 35. bramkę, a Bayern zremisował z VfL Wolfsburg 2:2.

Tym samym Polak wyrównał rekord Davida Alaby pod względem tytułów wywalczonych przez cudzoziemca. Lewandowski nie jest jednak najbardziej utytułowanym piłkarzem w historii Bundesligi, ponieważ jedenastokrotnie z monachijczykami wygrywał Thomas Mueller.

Drugie miejsce w klasyfikacji zajął Patrik Schick z Bayeru Leverkusen. Czech stracił do Lewandowskiego aż jedenaście goli. Trzeci Erling Haaland z Borussii Dortmund uzbierał 22 trafienia.

W ubiegłym sezonie Lewandowski pobił rekord należący dotychczas do Gerda Muellera. Edycję 2020/2021 zakończył z 41. trafieniami w lidze. Robert Lewandowski był zawodnikiem Bayernu przez osiem lat. Kapitan reprezentacji Polski zagrał w 375 meczach, w których zdobył 344 gole.

Klasyfikacja generalna w Bundeslidze : 1. Robert Lewandowski (Bayern Monachium) – 35, 2. Patrik Schick (Bayer Leverkusen) – 24,3. Erling Haaland (Borussia Dortmund) – 22,4. Christopher Nkunku (RB Lipsk) – 20 , . Anthony Modeste (1. FC Koeln) – 20,6. Taiwo Awoniyi (Union Berlin) – 15,7. Serge Gnabry (Bayern Monachium) – 14,8. Moussa Diaby (Bayer Leverkusen) – 13, 9-Jonas Hoffman (Borussia Moenchengladbach) – 12 ,. Max Kruse (VfL Wolfsburg) – 12 .

Pierwsza połowa, w której Borussia nie stworzył za dużo dogodnej sytuacji, taka właśnie była  słaba pierwsza połowa dla Borussi .  Bayern realizował plan i starał się wygrac ten  mecz i pierwsza połowa była udana  bo dwie  bramki strzelili na poczatku meczu i  juz

w 15. minucie Serge Gnabry widowiskowo trafił do siatki i Bayern objął prowadzenie. Niemiecki zawodnik trafił do siatki kwadrans później, jednak gol został nieuznany przez pozycję spaloną.

Potem juz tylko dołozenie dodatkowego gola strzela  nasz rodak Robert Lewandowski  w 34. minucie gdy nastapił atak na Borusię  wykorzystał podanie od Thomasa Muellera i nasz piłkarz trafił swojego  gola w tym sezonie Bundesligi. W sumie zdobył ich 35 goli w całej lidze.

Druga połowa już trochę inaczej wygladała spokojnym wynikiem 2 :0 dla Bayernu i starał się kontrolowac i trzymać ten wynik o końca przy czym starała sie strzelić coś dodatkowo . Borussia rzuciła się do ataku  i starali się odrobić straty ale tylko to mizernie wyglądało jak pierwsza połowa .  Mielsimy akcje gdzie  Joshua Kimmich sfaulował w polu karnym Marco Reusa i Borussia otrzymała rzut karny.  Do piłki nie podszedł  Erling Haaland, a Emre Can, ale była to właściwa decyzja podjęta przez sędziego . Niemiec z tureci  podyktował jedenastkę”.

W ciągu kilku następnych akcji  Borussia mogła wyrównać ale brak precyzji nie dało tego rezultatu. Haaland posłał dwa prostopadłe podania do Reusa i tylko rozpaczliwe obrony bawarskich defensorów uchroniły gospodarzy. Chwilę później Benjamin Pavard bardzo ryzykownie zaatakował wślizgiem Jude’a Bellinghama w “szesnastce” i VAR sprawdzał, czy dortmundczycy nie powinni otrzymać kolejnej “jedenastki”.

W 63. minucie Jamala Musiali. Kilkanaście minut później po indywidualnej akcji uderzył na bramkę, a po interwencji Hitza źle wybił piłkę Raphael Guerreiro. Ta po podaniu Marcela Sabitzera wróciła do Musiali, który ustalił wynik meczu na 3-1.

Bayern Monachium -Borussia Dortmund 3-1

Serge Gnabry 15, Robert Lewandowski 34, Jamal Musiala 83,  Emre Can 52-karny

Check Also

NBA : Golden State Warriors siódmy raz w historii mistrzami NBA, a MVP finałów wybrano   Stephena Curry’ego , który zdobył rzucił 34 punkty . Finałową serię Warriors wygrali z Boston Celtics 4-2 .

6 meczów potrzebowali , żeby wygrać całą ligę  NBA. Bo wczesniej w drodze do mistrzostwa Warriors …