Declan Rice of West Ham United lifts the UEFA Europa Conference League final trophy

UEFA UECL : Triumf „ Młotów ” WESTHAM UNITED WYGRYWAJĄ PUCHAR KONFERENCJI . ACF Fiorentina – West Ham United 1:2 . Gol Bowena zdobyty w końcówce spotkania.

Emerson Palmieri pierwszym piłkarzem w historii z triumfem w pięciu rozgrywkach UEFA., ma też w dorobku mistrzostwo Europy zdobyte z reprezentacją Włoch

UEFA Europa Conference League (w skrócie UECL) lub najczęściej Liga Konferencyjna, to coroczne klubowe rozgrywki piłkarskie organizowane przez Unię Europejskich Związków Piłkarskich (UEFA) dla kwalifikujących się europejskich klubów piłkarskich.

Zawody, które po raz pierwszy odbyły się w sezonie 2021-22, służą jako najniższy poziom Ligi Europy, która została zmniejszona z 48 do 32 drużyn w fazie grupowej. W rozgrywkach rywalizują przede wszystkim drużyny z niżej sklasyfikowanych stowarzyszeń członkowskich UEFA. . Żadna drużyna nie zakwalifikowała się bezpośrednio do fazy grupowej, a 10 drużyn zostało wyeliminowanych w play-offach Ligi Europy, a pozostałe pochodzą z kwalifikacji do Ligi Konferencji Europy.

Zwycięzcy rozgrywek otrzymują miejsce w Lidze Europy w następnym sezonie, chyba że zakwalifikują się do Ligi Mistrzów. Roma była inauguracyjnym zwycięzcą rozgrywek, pokonując Feyenoord 1-0 w finale w 2022 roku. West Ham United to aktualni mistrzowie, którzy pokonali Fiorentinę 2-1 w finale 2023 roku, który odbył się na Eden Arena w Pradze. To jest Obiekt Slavii Praga.. W sezonach 2010/11 i 2011/12 korzystał również z niego Bohemians 1905.

Chce państwu nadmienić jako ciekawostką historyczną dla pasjonatów i kibiców to właśnie Emerson Palmieri, Włoski obrońca West Ham United jest jako jedyny piłkarz, który triumfem we wszystkich najważniejszych europejskich rozgrywkach: mistrzostwach Europy, Lidze Mistrzów, Lidze Europy, Lidze Konferencji oraz Superpucharze Europy. Druga rzeczą chce nadmienić,że West Ham „ Młoty” miał w swojim składzie w tym meczu grających w wyjściowym składzie z dwójką byłych zawodników Slavii Praga Tomasem Souczkiem i Vladimirem Coufalem, zaczeli ofensywnie. Trzecią rzeczą jest to ,że Fiorentina i West Ham United nigdy nie zagrały przeciwko sobie. W historii było to pierwsze spotkanie bezpośrednie pomiędzy tymi drużynami.

Jak już oglądam te rozgrywki to już jest to drugi finał w historii Ligi Konferencji Europy. Ten mecz był w tej kategorii jednym z najlepszych jak do tychczas tyle ciekawych sytuacji

Podczas pierwszej połowy doszło do przykrego incydentu. Cristiano Biraghi został uderzony kubkiem lecącym z trybun. Na jego głowie pojawiło się rozcięcie i wyraźna strużka krwi. Włoch potrzebował interwencji medycznej, ale na szczęście mógł kontynuować spotkanie.

13′ Złe wybicie piłki dośrodkowanej z prawej strony, spadła ona tuż przed polem karnym pod nogi Declana Rice’a, który od razu uderzył z powietrza. Tuż obok słupka.

31′ Benrahma ograł przed polem karnym Bonaventurę, ale później żenująco zanurkował, za co dostał żółtą kartkę. Tak, oprócz ekscesów na trybunach, naprawdę niewiele działo się w pierwszej połowie.

W 33 minucie prowadzący mecz hiszpański sędzia Carlos del Cerro przerwał mecz po tym, jak trafiony w głowę czymś cięzkim rzuconym przez angielskich fanów został kapitan drużyny z Florencji Cristiano Biraghi. Z rany ciekła krew i potrzebna była kilkuminutowa przerwa. Mecz był brzydki, pełen złośliwości i nieczystych zagrań udawanych fauli czy złośliwości pomiędzy zawodnikami . To skandal , że na takich meczach w 21 centrum dochodzi nadal między ludzmi ., Takich rzeczy w sporcie nie chcemy oglądać musi zapanować wszędzie pokój i szcunek pomiędzy wszystkimi ludzmi uprawiąjący sport.

Czemu w piłce nożnej musimy ogladać wszczególnosci udawane faule , czy tak agresywne zachowania bo to potem bardzo zle wpływa na cały mecz . Powinniśmy rywalizować wszyscy „ FAIR PLAY „ w każdym sporcie to bardzo ważne abyśmy mieli między sobą SZACUNEK bo potem mamy dużo problemów z ludzmi , zawodnikami , trenrami bo on zanika , a potem przechodzi na normalne życie . Miejmy wszyscy do siebie duży szcunek po takich spotkaniach w sporcie. W czwartej minucie doliczonego czasu w słupek po uderzeniu głową trafił Christian Kouame, a dobitka Luki Jovicia wylądowała za linią bramkową. Tyle, że wcześniej Serb był na pozycji spalonej i gol nie został uznany.

45’+5 Cristian Kouame główkuje po dośrodkowaniu z prawej strony, Areola odbija przed siebie, Luka Jović dobija do bramki, ale z minimalnego spalonego.

W 57 minucie pierwszy celny strzał w wykonaniu włoskiej jedenastki. Zza pola karnego uderzał starający się Kouame, ale Areola był na miejscu. Po godzinie gry VAR w interwencji. Przyjmowana na klatkę piersiową piłka przez Jarroda Bowen została ręką zagrana przez Cristiano Biraghi’ego i arbiter, po obejrzeniu wszystkiego na monitorze, wskazał na jedenasty metr. Karnego na gola pewnie zamienił Algierczyk Benrahma.

71′ Arthur Cabral świetnie wyłożył na linię pola karnego do Rolando Mandragory, ale ten kopnął tuż obok słupka. Miał dużo miejsca i czas, to trzeba było zdecydowanie lepiej wykończyć!

80′ Tomas Soucek miał doskonałą pozycję, ale jego strzał obronił Terracciano. Dobitki już być nie mogło, gdyż w polu karnym sfaulowany został Nikola Milenković.

W 90. minucie spotkania Jarrod Bowen skorzystał z podania Lucasa Paquety i Anglik rzutem na taśmę zapewnił Londyńczykom triumf w drugiej edycji rozgrywek.

Napewno to spotkanie bedzie tez zapamiętane o Skandalu z udziałem kibiców West Hamu, mecz został przerwany . W pierwszych 45 minutach zamiast o sprawach sportowych, więcej można było redagować o skandalicznym zachowaniu kibiców z Anglii.

Nie może żadna drużyna na to sobie pozwolić aby ich kibice zle się zachowywali na meczach to nie dopuszczalne mamy 21 wiek i ludzie zastanówmy się czy chcemy oglądać holliganów , bandytów czy rodziny i kibiców którzy bawią się na takich meczach i chcą dobrze spędzić czas na tych rozgrywkach .

Z sektora fanów West Hamu ktoś rzucał rózne przedmioty, butelki , zapalniczki, i jakieś inne rzeczy co mieli holiganii pod ręką w stronę piłkarzy Fiorentiny.

ACF Fiorentina – West Ham United 1:2 (0:0)
0:1 Benrahma, 62` (karny), 1:1 Bonaventura, 67` 1:2 Bowen, 90`
Żółte kartki: Mandragora, Milenkovic, Amrabat – Benrahma, Aguerd, Bowen.
Widzów: 19370.

ACF FIORENTINA : Terracciano – Dodo, Milenković, Ranieri (84. Igor), Biraghi – Bonaventura, Amrabat, Mandragora – Gonzalez, Jović((46. Cabral), Kouame (62. Saponara).

Trener Vincenzo ITALIANO.

WEST HAM UNITED: Areola – Coufal, Zouma (61. Kehrer), Aguerd, Emerson – Bowen, Souczek, Rice, Paqueta, Benrahma (76. Fornals) – Antonio (90+2. Ogbonna).

Trener David MOYES.

Check Also

Po niesamowitych emocjach wywalczyła awans na Euro 2024.Wymęczyliśmy to spotkanie Walia pokonana po rzutach karnych  5 -4 . Walia – Polska (0-0) P (4-5)

Po niesamowitych emocjach Reprezentacja Polski  wywalczyła awans na Euro 2024. Dzięki wygranej serii rzutów karnych …