UEFA : Triumf Chelsea. to trzecie zwycięstwo w europejskich finałach w ciągu ostatniej dekady.W lidze Europy sensacja Chelsea wygrała z Arsenalem, aż 4-1.

Tego jeszcze nie było. Finały Ligi Mistrzów i Ligi Europy, w Madrycie oraz w Baku, są dominacją angielskich drużyn w Europie. To potwierda,że Premier League jest najlepszą ligą na świecie obecnie.

49′) O. Giroud 1-0 , (60′) R. Pedro 2-0 (65′) E. Hazard 3-0, 3-1, (69′) Arsenal Iwobi (72′) E. Hazard 4-1

W historii piłki nożnej w latach 1962 i 1990 grały cztery drużyny z jednego kraju, w tamtych przypadkach z Hiszpanii i z Włoch, zakwalifikowały się do finałów, ale wtedy były jeszcze trzy europejskie puchary, a nie dwa jak dzisiaj.

W stolicy Hiszpanii 1 czerwca 2019 odbędzie się Finał Ligi Mistrzów (Champions League) spotkają się Liverpool i Tottenham, natomiast dziś środę 29.05. 2019 mamy możliwość ogladnięcia Ligę Europy w Azerbejdżanie. Po raz pierwszy odbyły się derby Londynu w finale europejskiego pucharu pomiędzy drużnymami Arsenalu i Chelsea.

Nie było tutaj dużo Kibiców z Wielkiej Brytanii bo nie mieli szans na zawitanie w większej grupie samym w Baku z powodu wojny między Azerbejdżanem a Armenią Zawodnik Henrik Mchitarjan z Arsenalu nie mógł przyjechać do Baku zagrać ormiański piłkarz. Lepiej może byłoby zrobić finały UEFA gdzieś w Europie nawet w Polsce w Warszawie anie w Azerbejdżanem.

W Azerbejdżanie mecz rozpoczął się o godzinie 23:00 kiedy piłkarze Chelsea i Arsenalu wychodzili na murawę to chyba atmosfera na trybunach ich uśpiła.

Pierwsza część gry nie przyniosła bramek. Mecz odbywał się spokojnie z obydwu stron. Po początkowej dominacji Arsenalu , a Chelsea zdołała się otrząsnąć. Na drugą połowę wyszła już zupełnie inna drużyna, która wbiła rywalom trzy gole w dwadzieścia minut i praktycznie zakończyła walkę. Arsenal zdołał odpowiedzieć w 69 minucie przepięknym golem Iwobiego, jednak chwilę później 72minucie Giroud podał do Hazarda, który skierował piłkę praktycznie do pustej bramki Arsenalu. Bardzo szybka odpowiedź należało się w tym meczu zwycięstwo.

Druga połowa nam przyniosła wiele dobrych bramek dla Chelsea, a strzelił w 49′ Trafienie fenomenalne uderzenie głową oddał Giroud, przy którym żadnych szans na skuteczną interwencję nie miał bramkarz Arsenalu.

60′ Prowadzenie The Blues na 2:0! Defensywa Arsenalu zachowała się w tej sytuacji niepewnie. Pedro uderzał z kilkunastu metrów i Cech ponownie był bez szans.

65′ Hazard bardzo pewnie wykorzystał rzut karny i zupełnie zmylił bramkarza rywali. W piłce niczego nie można być pewnym, ale przy wyniku 3:0 Chelsea już pewnie dominuje i znokautowało Arsenal w tych wielkich finałach UEFA .

69′ Teraz nie możemy być zawiedzeni przebiegiem tego meczu! Iwobi oddał efektowny strzał z kilkunastu metrów zdobywając bramkę na 3:1. Arsenal jeszcze próbował walczyć.

72′ Dosłownie 3 minuty i Giroud podał do Hazarda, który skierował piłkę praktycznie do pustej bramki Arsenalu na 4: 1 Bardzo szybka odpowiedź Niebieskich.

Dla londyńczyków to trzeci zwycięski europejski finał w ciągu ostatniej dekady. Przed sześcioma laty Chelsea zwyciężyła w Lidze Europy, a rok wcześniej w bardziej prestiżowej Lidze Mistrzów.

W gronie najlepszych 32 zespołów Europy znajdzie się natomiast Chelsea, która kwalifikację zapewniła sobie już wcześniej, zajmując trzecie miejsce w angielskiej ekstraklasie.

Chelsea – Arsenal 4:1 (0:0)

Bramki: Giroud 49`, Pedro 60`, Hazard 65` (k), 72` – Iwobi 69`

Chelsea: Kepa Arrizabalaga – Cesar Azpilicueta, Andreas Christensen, David Luiz, Emerson Palmieri – N’Golo Kante, Jorginho, Mateo Kovacic (76. Ross Barkley) – Pedro (71. Willian), Olivier Giroud, Eden Hazard (89. Davide Zappacosta)

Arsenal: Petr Cech – Sokratis Papastathopoulos, Laurent Koscielny, Nacho Monreal (66. Matteo Guendouzi), Ainsley Maitland-Niles – Lucas Torreira (66. Alex Iwobi), Granit Xhaka, Sead Kolasinac, Mesut Oezil (78. Joe Willock) – Alexandre Lacazette, Pierre-Emerick Aubameyang

Żółte kartki: Christensen, Pedro

Check Also

International Cup:  Manchester United –  AC Milan 2:2 (5- 4 Karne ). Czerwone diabły remisują w Cardiff.

Czerwone diabły remisują w Cardiff. Manchester United  – AC Milan 2: 2 W ten weekend …