UEFA : Piłkarze Manchesteru United rozbili na własnym boisku Romę w pierwszym półfinałowym meczu Ligi Europy. Gospodarze wygrali 6:2 . Manchester United o krok od awansu do finału Ligi Europy. W drugim półfinale Arsenal zmierzył się z Villarrealem.1:2

Manchester United wysoko wygrał spotkanie bo , aż  6:2 pokonał AS Roma w pierwszym półfinałowym meczu Ligi Europy UEFA i jest bardzo blisko zwycięstwa w tej rywalizacji. W innym półfinale hiszpański Villarreal pokonał na własnym boisku Arsenal Londyn 2:1

Piłkarze Manchesteru United rozbili na własnym boisku Romę w pierwszym półfinałowym meczu Ligi Europy. Gospodarze wygrali 6:2

W 9. minucie. Edinson Cavani dobrze podał w pole karne do Fernandesa i ten efektowną podcinką nad Lopezem umieścił piłkę w siatce. Chwilę później fatalny błąd popełnił Paul Pogba. Francuz zagrał ręką we własnym polu karnym, a Lorenzo Pellegrini pokonał bramkarza z 11 metrów. Do przerwy pachniało nawet niespodzianką. Pellegrini płasko zacentrował na piąty metr do Edina Dżeko i ten pewnie uderzył do niemal pustej bramki.

AS Roma w Serie A zajmuje dopiero siódme miejsce, tracąc do pozycji gwarantującej udział w europejskich pucharach jedenaście „oczek”. Rzymianie w ostatnim czasie odnieśli dwie porażki: z Torino 1:3 i Cagliari 2:3, a także zremisowali z Atalantą 1:1. Po batalii z Ajaxem Amsterdam finalnie pokonali holenderską drużynę 3:2 i dostali się do najlepszej czwórki tegorocznego sezonu Ligi Europy.

W 48. minucie Bruno Fernandes odwdzięczył się Cavaniemu i asystował przy bramce Urugwajczyka. Były napastnik Napoli dał prowadzenie swojemu zespołowi kwadrans później.

W 71. minucie na 4:2 trafił Fernandes, który wykorzystał rzut karny. W 75. minucie kolejnego gola dla United zdobył Paul Pogba. Przy bramce asystował mu Bruno. Wynik meczu ustalił Mason Greenwood.

Villarreal CF – Arsenal FC 2:1 (2:0)

W drugim półfinale Arsenal zmierzył się z Villarrealem. Kanonierzy zawodzą w Premier League, w pucharach w lidzie UEFA idzie im znacznie lepiej.

Arsenal grał bardzo przeciętnie, jednak konsekwentnie dążył do zdobycia bramki, która ustawiałby go w dużo korzystniejszym położeniu przed rewanżem. Podopieczni Mikela Artety dopięli swego w 73. min, kiedy Nicolas Pepe wykorzystał rzut karny, podyktowany jednak za dość wątpliwe przewinie jednego z zawodników Villarrealu. Dzięki temu jednak rewanż w Londynie zapowiada się jeszcze bardziej pasjonująco.

Kto ostatecznie przejdzie do Finału, który zespół bo Manchester United ma duza zaliczkę i widać , że jest już jedną noga w finale. Arsenał ma neistety inna droge ale jest to możliwe , a może Villarreal . Finał odbędzię się 26 maja, o godz. 21:00 w Gdańskau w Polsce . Kibice mogą obejrzeć z trybun mecz , a dokładnie 9500 fanów w tym po 2000 z obu klubów .

Manchester United – AS Roma 6:2 (1:2)

Bramki: Bruno Fernandes 9′ i 71′ (k), Edinson Cavani 48′ i 64′, Paul Pogba 75′, Mason Greenwood 86′ – Lorenzo Pellegrini 15′ (k.), Edin Dżeko 34′

Bramki: Manuel Trigueros 5′, Raul Albiol 29′ – Nicolas Pepe 73′ (k.)

Check Also

EURO 2020 : FINALMENTE L’ITALIA È CAMPIONE D’EUROPA.Włosi Mistrzami Europy pokonali w finale Euro 2020 Anglików . Karne rozstrzygneły wszystko. Włochy – Anglia 1:1 po dogrywce (1:1, 0:1), karne 3-2

Włosi na tytuł mistrzów Europy czekali od 1968 roku. W międzyczasie dwukrotnie grali w finale …