UEFA : Niespodzianka “ Czerwone Diabły “ po za burtą żegnają się z Champions League w fazie grupowej.

Trzeba przyznać, że jest to jeden z hitów tej serii spotkań. Naprzeciw siebie staneły dwie drużyny, które nie mają pewnego awansu. ” Czerwone Diabły ” do awansu potrzebowały w tym meczu tylko punktu. Niestety drużyna przegrała to marzenie wyjścia tylko z fazy grupowej. Na wyjezdzie nie spodziewali się, że tak słabo i wolno zaczną ten mecz i na początku stracą tak szybko dwie bramki .

Już w 2. minucie do bramki Davida De Gei trafił Angelino. Gospodarze po strzeleniu pierwzsej bramki nie poprzestawał na tylko jednej bramce i za wszelką cenę chciał ustalić jak najlepszy wynik już w pierwszej połowie i awansować do 1/8 ligi mistrzów. Niemiecka drużyna poniownie w 7 minucie przeprowadziłą dobry atak na bramkę gdy Manczeteru gdy Angelino uderzył mocnym strzałem piłkę po ziemi, lecz bramkarz gości David de Gea broni .

Za to w 13 minucie spotkania i “Czerwone Diabły “ były w szoku bo na tablicy wyników widniało już 2:0. Tym razem to Angelino popisał się świetną asystą, gdy Amadou Haidara wybiegł znienacka zza pleców obrońców i umieścił piłkę w siatce. Manchesteru United niemal nie uświadczono na boisku; gospodarze jeszcze przed przerwą mogli prowadzić trzema bramkami, ale sędzia zlitował się i anulował trafienie Willi’ego Orbana przez spalonego.

Na to w 29 minucie Piłka po główce Ibrahimy Konate trafiła w słupek. Z metra dobił futbolówkę Willi Orban! Po analizie VAR gol nie został uznany. Pozycja spalona.

Od początku drugiej połowie Manchester United zaczął w natarciu . Gracze ” Czerwonych Diabłów” niemal cały czas utrzymują się przy piłce i atakują .

W 69. minucie Po zmianie stron Lipsk podwyższył prowadzenie na 3:0 wydarzyło się to po fatalnym błędzie obrońców Manchesteru United , a Davida De Gei zdobył Justin Kluivert.

” Czerwone Diabły” w 79. minucie wywalczył rzut karny. W szesnastce faulował Ibrahima Konate. Jedenastkę na gola zamienił Bruno Fernandes.

Przy presingu i checi zmienienia wyniku oraz doprowadzenia do remisu . Potem w 81 minucie po rzucie rożnym piłkę głową z pięciu metrów strzelił gola Paul Pogba i stan był już tylko 2 do 3 dla Lipska. Manchester był o jedno trafienie od wyrównania.

RB Lipsk awansował do 1/8 finału. Drużyna Juliana Nagelsmanna na własnym boisku pokonała Manchester United 3:2 (2:0). Drużyna z Old Trafford walczyła do końca, ale ich pościg okazał się spóźniony. Na wiosnę zespół Ole Gunnara Solskjaera powalczy w Lidze Europy.

Zwycięzcy grup Ligi Mistrzów 2020/21:
Bayern Monachium, Real Madryt, Manchester City, Liverpool FC, Chelsea, Borussia Dortmund, Juventus Turyn, Paris Saint-Germain.

Drużyny, które zajęły drugie miejsca:
Atletico Madryt, Borussia Moenchengladbach, FC Porto, Atalanta Bergamo, Sevilla FC, Lazio Rzym, FC Barcelona, RB Lipsk.

Losowanie 1/8 finału Ligi Mistrzów 2020/21
Losowanie 1/8 finału Champions League zaplanowano na poniedziałek 14 grudnia na godz. 12. Zespoły, które wygrały swoje grupy, będą rozstawione. Na tym etapie nie mogą spotkać się drużyny rywalizujące ze sobą w fazie grupowej oraz z tego samego kraju.

Terminarz 1/8 finału Ligi Mistrzów
1/8 finału: pierwsze mecze: 16-17 oraz 23-24 lutego
1/8 finału: rewanże: 9-10 i 16-17 marca

RB Lipsk – Manchester United 3:2 (2:0)
Bramki: Angelino 2′, Haidara 13′, Kluivert 69′ – Fernandes (karny.) 80′, Pogba 82′

RB Lipsk: Gulacsi, Mukiele, Konate, Orban, Angelino (Halstenberg 87′), Sabitzer, Haidara, Kampl (Adams 75′), Nkunku, Forsberg (Poulsen 56′), Olmo (Kluivert 56′)

Man Utd: De Gea – Wan-Bissaka (Fosu-Mensah 78′), Lindelof (Tuanzebe 78′), Maguire (C), Shaw (Williams 61′), Matić (Pogba 61′), McTominay, Greenwood, Bruno, Alex Telles (Van de Beek 46′), Rashford )

Grupa H 8 grudnia, 18:55
PARIS SAINT-GERMAIN – ISTANBUL BASAKSEHIR 0:0 (Mecz w Paryżu został jednak przerwany z powodu rasistowskiego incydentu z udziałem sędziego technicznego.)

Check Also

EBL : Horor na hali w Globusie.Pszczółka nie pozwoliła wydrzeć sobie zwycięstwa. Pszczółka Start Lublin – PGE Spójnia Stargard 87:86 (26:20, 23:24, 15:20, 23:22)

Pszczółka Start Lublin przystępowała do tego meczu z determinacją i kilkoma postanowieniami jak np . …