Sensacja Sensacja 69:80 !!!. Mistrz Świata przegrywa z Polakami. Hiszpania – Polska 69:80 (19:15, 16:23, 20:27, 14:15). Saragossa zdobyta. Hiszpania na łopatkach .

Eliminacje EuroBasket 2021. Reprezentacja Polski wygrała z Hiszpanią 80:69, znacząco ułatwiając sobie drogę na EuroBasket 2021.

Ćwierćfinałowy mecz przeciwko reprezentacji Hiszpanii na mundialu w Chinach był jednym z najlepszych w wykonaniu Polaków. Biało-Czerwoni długo stawiali opór przyszłym mistrzom świata, ostatecznie jednak przegrywając 78:90.

Polscy koszykarze pokonali sensacyjnie Hiszpanię 80:69 w meczu eliminacji mistrzostw Europy rozegranym w Saragossie. To nasz pierwszy triumf nad tym rywalem od 1972 roku.

Tak właśnie ustalił trener Mike Taylor pierwszą piątkę Aaron Cel, Michał Sokołowski, A.J. Slaughter, Adam Hrycaniuk i Łukasz Koszarek (dwusetny mecz w kadrze)

Hiszpanie swobodnie wjeżdżali pod kosz i wygrywali wszystkie pojedynki w ataku , a także na tablicach (14 do 6 w zbiórkach). „Zaciął się” Slaughter, na 7 rzutów trafiając zaledwie 2. Znamienna była akcja, w której Rabaseda zablokował go na prostym lay-upie w szybkim ataku. Mimo fatalnych statystyk, kwarta zakończyła się zaledwie 4-punktowym prowadzeniem Hiszpanów

19:15. To nie tak zlę jak początek pokazywał. Ustaliśmy pierwszą kwartę nie daliśmy się zdominować.

W drugiej kwarcie drużyna Taylora skutecznie rozgrywali akcję oraz poprawiła się skuteczność trafionych rzutów , a u Hiszpanów na naszę szczęscie nie wszystkie rzuty im wchodziły do kosza, których uzbierało się aż 14 niecelnych , niektóre wymuszone przez szczelną defensywę. Natomiast Polacy rzucali z minuty na minutę lepiej i ten element znacząco poprawili Biało-Czerwoni (z 35 proc. na aż 50 proc.)

Pod koniec trzeciej kwarty podopieczni Mike’a Taylora odskoczyli rywalom na dziewięć (51:60), a potem na 11 punktów – 53:64. Był to efekt przede wszystkim świetnej gry A. J. Slaughtera, który nic nie robił sobie z buczenia hiszpańskiej widowni

Łukasz Koszarek rozegrał już 200 meczy w Reprezentacji Polski. Debiut w biało-czerwonych barwach rozegrał pierwszy raz w 2003 roku. Jako 36 letni zawodnik udowodnił w tym meczu dobra formę.

To pierwsza wygrana Polaków z Hiszpanią od 1972 roku. Zwyciężyliśmy wówczas podczas igrzysk olimpijskich w Monachium (87:76). Teraz po raz pierwszy w historii pokonaliśmy panującego mistrza świata.

Czwarta kwarta zwariowana i nasi zawodnicy się przebudzili jak by byli w innym wymiarze od pierwszych minut na parkiecie. Dla tego Slaughter, który po raz kolejny wziął na swoje barki ciężar zdobywania punktów i zaliczył ich, aż 26 oczek . Nie sposób jednak typowac też najlepszych zawodników w kadrze Taylora .W tym dniu każdy z Biało-Czerwonych zszedł z parkietu z podniesioną głową. Kolejno 17 i 13 pkt rzucili Cel i Sokołowski, a 7 asyst rozdał Koszarek. Drużynowo? 11 przechwytów, 18 asyst, 3 bloki i 27 zbiórek.

To była zespołowa wygrana, jestem dumny z drużyny – cieszył się po spotkaniu wywiadu udzieł dla Canal + Trener Reprezentacji Polski Mike Taylor.

Hiszpania – Polska 69:80 (19:15, 16:23, 20:27, 14:15)

Hiszpania: Diez 16, Saiz 15, Rabaseda 7, Beiran 7, Brizuela 6, Justa 6, Alocen 5, Barreiro 4, Bassas 2, Llovet 1, Miguel 0, Pina 0.

Polska: Slaughter 26, Cel 17, Sokołowski 13, Kulig 6, Gielo 6, Balcerowski 4, Koszarek 3, Michalak 3, Zyskowski 2, Hrycaniuk 0, Gruszecki 0, Kolenda 0.

Check Also

Super Puchar: Bawarski walec nie zwalnia tempa. Bayern Monachium – Sevilla FC 2:1 Dogrywka w meczu  . (1:1, 1:1, 2:1)

Bayern Monachium pokonał po dogrywce Sevillę FC 2:1 i wywalczył Superpuchar Europy. O triumfie zespołu …