Premier League: Manchester City Champion w  Anglii w 2018 / 2019. Manchester City ogrywa w ostatnim meczu Brighton 4:1.

….  Liveprool tylko wicemistrzostwo

Manchester City wygrał na wyjeździe w ostatniej kolejce sezonu 2018/2019 Premier League z Brighton and Hove Albion 4:1. ” Niebiescy ”  obronili tytuł mistrzowski.Przed ostatnią serią spotkań w niesamowitym wyścigu o mistrzostwo uczestniczyły dwie drużyny.

Manchester City miał punkt ( 98)  przewagi nad Liverpoolem  FC (97).  “The Citizens”  przegrywali w  Brighton  od 27. minuty kiedy gola strzelił Glenn Murray, który oddał strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Goście odpowiedzieli natychmiast, bo już 60 sekund później Sergio Aguero wykorzystał sytuację sam na sam. W 38. minucie bramkę głową zdobył Aymeric Laporte i zespół z Manchesteru prowadził 2:1.W drugiej połowie podopieczni Josepa Guardioli przypieczętowali mistrzostwo Anglii jeszcze dwoma golami. Najpierw Riyad Mahrez uderzył mocno i celnie sprzed pola karnego.W 72. minucie wynik spotkania na 4:1 dla gości ustalił pięknym strzałem z rzutu wolnego Ilkay Gundogan.

Zdobyliśmy 98 punktów i obroniliśmy tytuł. To był niesamowity sezon. Uważam, że podnieśliśmy poziom całej ligi .Mieliśmy siedem punktów straty do Liverpoolu, a on był wtedy nie do zatrzymania. Potrzebowaliśmy czternastu zwycięstw z rzędu, walczyliśmy na czterech frontach. Dokonaliśmy czegoś wielkiego – powiedział  trener Pep Guardiola  w rozmowie ze “Sky Sports”.

Liverpool FC. “The Reds” pokonali u siebie Wolverhampton Wanderers 2:0 po dwóch bramkach Sadio Mane (17`, 81` )

” Jestem bardzo dumny z moich piłkarzy. Przez ostatni sezon poczynili olbrzymi postęp. To był bardzo wyjątkowy sezon. Ten zespół grał lepiej niż Borussia Dortmund, z którą zdobyłem mistrzostwo Niemiec. Nie mogę jednak ignorować faktu, że jeden zespół był od nas lepszy”   powiedział w wywiadzie  dla “Sky Sports”. trener Liverpool Juergen Klopp.

Jego podopiecznych czeka jeszcze finał Ligi Mistrzów. 1 czerwca w Madrycie zmierzą się z Tottenhamem Hotspur.

Sezon pod względem samych rozstrzygnięć na pewno był bardzo interesujący i niezależnie od tego, kto zdobyłby mistrzostwo byłoby to wydarzenie bez precedensu. Ten rok ekstraklasy  2018 /2019 był jednym znajbardziej ciekawszych oraz emocjonujących od wielu lat i kto śledził oraz oglądał mecze piłki nożnej napewno nie nudził się i nie mógł się doczekać do klejnych meczów Premier League .

O spadku Huddersfield wiemy już od dawna. Nie było nawet momentu, kiedy drużyna ze środkowej Anglii wzbiła się na dostateczny poziom dla Premier League i dotrzymywała kroku reszcie stawki. Tak jak Liverpool i Manchester City odjechały reszcie stawki, między sobą rozstrzygając sprawę mistrzostwa, tak Huddersield odjechało reszcie stawki w kontekście spadku. Fullham i Cardiff także znalazły się w grupie spadkowej i w przyszłym sezonie zagrają w Championship.

Check Also

Hiszpania Mistrzem Świata! Champions, CAMPEÓNES . Hiszpania – Argentyna 95:75 (23:14, 20:17, 23:16, 29:28). MVP został Najlepszym zawodnikiem Ricky Rubio

Marc Gasol został drugim w historii koszykarzem, który w jednym roku wywalczył mistrzostwo NBA i …