PKO Ekstraklasa : Zwycięstwo Wisły Kraków 1:0 w Zabrzu z Górnikiem . Górnik Zabrze – Wisła Kraków 0:1 (0:0). “Biała Gwiazda” ma 8 punktów przewagi nad strefą spadkową.

“Biała Gwiazda” przerwała tym samym zwycięską serię drużyny z Górnego Śląska, która wcześniej wygrała trzy razy z rzędu. Kontuzji doznał Jakub Błaszczykowski, który już w pierwszej połowie musiał opuścić murawę. W piątek Raków Częstochowa pokonał Arkę Gdynia 3:2 i zapewnił sobie utrzymanie. Częstochowski beniaminek wskoczył na 9. miejsce. Górnik Zabrze przedtym spotkaniem miał siedem ligowych meczów bez porażki.

Zanim rozpoczął się mecz piłkarze Górnika wyszli na rozgrzewkę w koszulkach z napisem “Stop hejtowi. Nie oczerniaj Górnika!”. Zabrzanie przyłączyli się do akcji Jastrzębskiej Spółki Węglowej i Fundacji JSW przeciw hejtowi wobec mieszkańcom Śląska

W meczu 33. kolejki piłkarskiej PKO BP Ekstraklasy Górnik Zabrze przegrał na swoim stadionie z Wisłą Kraków 0:1. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył Alon Turgeman w 47 minucie meczu drugiej połowy. W meczu PKO Ekstraklasy Górnik Zabrze grał z Wisłą Kraków. Mecz na stadionie przy Roosevelta oglądało 4268 kibiców, Górnik Zabrze niestety przegrał z Białą Gwiazdą 0:1.

zwycięstwo Wisły Kraków 1:0 w Zabrzu z Górnikiem oznacza, że „Biała Gwiazda” może się utrzymać w ekstraklasie . To oznacza, że Górnik Zabrze z całą pewnością nie zagra w Lidze Europejskiej .

Na meczu Gorónika z Wisłą Kraków przybyło bardzo dużo kibiców na to spotkanie i na trybunach pojawiło się , aż 4268 widzów. Jak widać wszyscy fani się stęsknili za meczami i emocjami po przerwie gdy epidemia korona wirusa zatrzymała wszystko . Przed wejściem na stadion kibicom dezynfekowano ręce oraz musieli mieć założone maseczki.

W 9. minucie Górnik wypracował sobie stuprocentową okazję na gola. Zagapiła się w tej sytuacji obrona Wisły. Jesus Jimenez posłał długie, podanie do Erika Jirki, a ten miał przed sobą tylko Mateusza Lisa . Ten obronił strzał i piłka dla Zabrzan tylko na rzut rozny

W 13 minucie mocnym strzałem popisał się Stavros Vasilantonopoulos, ale Lis odbił piłkę. Doskoczył do niej Jimenez, ale fatalnie spudłował.

W 25 min Wisła Kraków wyprowadziła szybki atak , przy którym upadł niestety Jakub Błaszczykowski. Kapitan „Białej Gwiazdy” złapał się za udo okazało się , że nie będzie mógł grać dalej w meczu i musi być z tego powodu kontuzji zmieniony , a zastąpił go Rafał Boguski

W 47. minucie Rafał Boguski dograł piłkę w pole karne, a Alon Turgeman strzelił bez przyjęcia i pokonał Martina Chudego. Zabrzanie stwarzali sobie wiele okazji, ale nie znaleźli recepty na bramkarza ” Białej Gwizdy ” .

W 56. minucie zabrzanie wybili piłkę na 20. metr, skąd uderzył wolejem Chuca. Piłka leciała w pole karne i Georgios Giakoumakis tak skiksował, że piłka przeleciała nad poprzeczką

W 62 minucie tym razem Turgeman odwdzięczył się Boguskiemu, wykładając mu piłkę przed bramkę. Bramkarz zabrzan Martin Chudy interweniował jednak instynktownie i obronił ten strzał.

Za to w 81 minucie w polu karnym sprytnie strzelał Nikola Kuveljić. Piłka odbiła się jeszcze od nogi Pawła Bochniewicza i po słupku opuściła boisko. Za to “ Biała Gwiazda “ wygrała i oddaliła się od strefy spadkowej.

Trochę się działo, pierwsza połowa była przeciętna w naszym wykonaniu, choć szczęśliwie strzeliliśmy gola. Potem przestaliśmy się chować i zaczęliśmy grać w piłkę, ale jeden błąd sprawił, że było już po meczu – powiedział trener Górnika Jan Żurek.

Górnik Zabrze – Wisła Kraków 0:1 (0:0)

Bramka: 0:1 Turgeman 47.

Górnik Żabrze : Chudy – Vassilantonopoulos (59 Dariusz Pawłowski), Wiśniewski, Bochniewicz, Janża – Jirka (79 Ryczkowski), Ściślak (60 Kopacz), Bainović, Jimenez – Giakoumakis, Angulo.

Wisła Kraków : Lis – Klemenz, Janicki, Hebert, Sadlok – Basha (90+1 Wasilewski), Kuveljić – Błaszczykowski (28 Boguski), Chuca (67 Żukow), Hołownia – Turgeman..

Widzów: 4268.

Check Also

Po niesamowitych emocjach wywalczyła awans na Euro 2024.Wymęczyliśmy to spotkanie Walia pokonana po rzutach karnych  5 -4 . Walia – Polska (0-0) P (4-5)

Po niesamowitych emocjach Reprezentacja Polski  wywalczyła awans na Euro 2024. Dzięki wygranej serii rzutów karnych …