PKO EKSTRAKLASA : WISŁA KRAKÓW WYGRYWA NA WYJEZDZIE W ŁODZI I UTRZYMAŁA SIĘ W ELICIE. ŁKS ŁÓDŹ – WISŁA KRAKÓW 1 : 2

ŁKS grał od początku dobrą piłkę, w prowadzonych przez Wojciecha Stawowego widać było energię i jakość, której brakowało w ostatnich spotkaniach. Ale na pierwszego gola już Biała Gwiazda miałą szanse już w 6 minucie Wisła miała dogodną szansę gdy Maciej Sadlok dośrodkował piłkę z rzutu wolnego w pole karne ŁKS-u. Gospodarze pewnie ją wybili.

Dla tego już drużyna z Łodzi w 9. minucie Pirulo wyprowadził kontratakt na prowadzenie, strzelił po ziemi z pola karnego i pokonał bramkarza ” Białej Gwiażdy ” Mateusza Lisa I ustalił wynikk na 1:0 .

Natomiast w 13 minucie dobrą pracą popisał się bramkarz Białej Gwiazdy Mateusz Lis. Pirulo urwał się środkiem boiska, biegł na bramkę Wisły, lecz szybszy był Mateusz Lis, który popisał się dobrą interwnencją.

Na dobra akcję 28 minucie zdecydował się po dośrodkowaniu Sadloka główkował Rafał Janicki. Po rykoszecie piłka wyszła poza boisko.

W doliczonym czasie pierwszej połowy 45+2 minucie Alon Turgeman. Asystował mu Chuca.

Strata piłki przez jednego z zawodników ŁKS-u. Trącił ją Chuca, przejął Alon Turgeman i popędził na bramkę gospodarzy. Następnie minął bramkarza i skierował ją do bramki. 1:1 w Łodzi!

Druga połowa zaczeła się z niespodzianką . Wyraźnie lepiej grająca w drugiej połowie ” Białą Gwaizda ” zaskoczyła swoimi akcjami oraz atakami . Nie możliwe stało się realne w 50 minucie rzut karny dla Wisły Kraków! Sędzia uznał, że Sobociński faulował Alona Turgemana.

W 59 minucie Kolejne ataki Wisły Kraków nie odpuszczał po strzeleniu gola i próbowała podwyszyć wynik . Maciej Sadlok dośrodkował piłkę z rzutu rożnego. W polu karnym pewnie złapał ją Arkadiusz Malarz.

W 63 minucie rzut karny dla Wiślaków odgwizdał sędzia! Faulowany przez Maksymiliana Rozwandowicza był David Niepsuj. Do rzutu karnego podszedł Rafał Boguski, i strzelał ale świetnie obronił Arkadiusz Malarz! Niestety Wisłą nie wykorzystała szansy na trzeciego loa w tym spotkaniu.

W 68 minucie ŁKS zaatakował ale bez skutecznie. Z dystansu mocny strzał oddał Adam Ratajczyk. Pewnie obronił Lis

Jeszcze dobra akcja ŁKSu aby wyrównać i zdobyć chociaż jeden punkt w 84 minucie meczu uderzał głową na bramkę Wisły Grzesika, ale piłkę pewnie złapał bramkarz “ Białej Gwiazdy “ .

No i w 88 minucie Wiślacy mieli jeszcze jedną akcję podwyższenie wyniku . Rafał Boguski znalazł się w dobrej sytuacji, przed sobą miał tylko bramkarza ŁKS-u, ale ten nie dał się zaskoczyć.

ŁKS zaliczył po tym spotkaniu 23 ligową porażkę, oraz szósta z rzędu przegranną. Niestety spada z ekstraklasy do 1 ligii . Natomiast z trzynassta w tabeli Wisła ma już 44 punkty w lidze i jest już pewna utrzymania w PKO Ekstraklasie. Patrząc na Wisłę Kraków to zespół się obronił od spadku i zostaje w Elicie. Teraz przed piłkarzami Wisły trzy mecze do końca sezonu , w których mogą jeszcze poprawić miejsce w tabeli i zapracować na lepszy wizerunek i dobre imię klubu , który zdobył aż 13 razy Mistrza Polski. Napewno klub rozpocznie się przebudowa drużyny, która musi zostać poważnie wzmocniona oraz pozyskać nowych sponorów, aby walczyć w nowym sezonie 2020/2021 o kolejnego Mistzra Polski .

ŁKS Łódź – Wisła Kraków 1:2 (1:1)

Bramki: ŁKS: Ruiz Lopez Pirulo (9′); Wisła: Alon Turgeman (45+2′, 51′ – rzut karny)

ŁKS Łódź: Arkadiusz Malarz – Maciej Wolski, Jan Sobociński (70′ Antonio Dominguez), Carlos Moros-Gracia, Jan Grzesik – Adam Ratajczyk, Draguljub Srnic, Maksymilian Rozwandowicz, Michał Trąbka (81′ Przemysław Sajdak), Ruiz Lopez Pirulo – Samu Corral (70′ Łukasz Sekulski)

Wisła Kraków: Mateusz Lis – David Niepsuj, Lukas Klemenz, Rafał Janicki, Maciej Sadlok – Vullnet Basha, Nikola Kuveljic – Rafał Boguski, Chuca (46′ Kamil Wojtkowski), Mateusz Hołownia (69′ Aleksander Buksa) – Alon Turgeman (77′ Lubomir )

34. kolejka PKO Bank Polski Ekstraklasy

Piątek, 3 lipca 2020

Gr. B: ŁKS Łódź – Wisła Kraków 1-2 (1-1)

Gr. B: Korona Kielce – Arka Gdynia 1-1 (0-1)

Sobota, 4 lipca

Gr. B: Raków Częstochowa – Zagłębie Lubin 1-2 (0-2)

Gr. A: Lech Poznań – Legia Warszawa 2-1 (2-0)

Gr. A: Lechia Gdańsk – Cracovia 0-3 (0-0)

Niedziela, 5 lipca

Gr. A: Pogoń Szczecin – Jagiellonia Białystok 2-2 (2-0)

Gr. A: Piast Gliwice – Śląsk Wrocław 1-0 (1-0)

Check Also

Super Puchar: Bawarski walec nie zwalnia tempa. Bayern Monachium – Sevilla FC 2:1 Dogrywka w meczu  . (1:1, 1:1, 2:1)

Bayern Monachium pokonał po dogrywce Sevillę FC 2:1 i wywalczył Superpuchar Europy. O triumfie zespołu …