Lotto Ekstraklasa : Piast Gliwice Mistrzem Polski !  Parzyszka daję wygraną gospodarzy nad Lechem

Piast Gliwice – Lech Poznań 1:0 (1:0) po golu Piotra Parzyszka.

W 37. kolejce Lotto Ekstraklasy gliwiczanie pokonali 1:0 Lecha Poznań i zostali sensacyjnym Mistrzem! To pierwszy tytuł w historii klubu

Świadomi ogromnej szansy, piłkarze Waldemara Fornalika wyszli na mecz nieco sparaliżowani. To goście z Poznania sprawiali lepsze wrażenie, spokojniej rozgrywali kolejne akcje, a koncert w środku pola rozgrywał Darko Jevtić.

W 27 minucie Po zagraniu Konczkowskiego, próbę interwencji na dwudziestym metrze podjęli dwaj piłkarze Lecha: Matus Putnocky i Rafał Janicki. Nie dogadali się jednak, kto powinien wybić futbolówkę, przejął ją więc Piotr Parzyszek i skierował do pustej bramki. Historyczny, pierwszy mistrzowski tytuł w historii klubu oznacza, że gliwiczanie będą reprezentować Polskę w eliminacjach Ligi Mistrzów.

Szansę na tytuł miała też Legia Warszawa. Ustępujący mistrz Polski dobrze rozpoczął mecz z Zagłębiem Lubin. W 16. minucie bramkę zdobył bowiem Carlitos. Szesnaście minut później lubinianie jednak wyrównali. Filip Starzyński wyłożył piłkę Damjanowi Boharowi, a Słoweniec skierował ją do siatki. Podopieczni Bena van Daela wyszli na prowadzenie w 58. minucie, kiedy swojego pierwszego gola w Ekstraklasie strzelił Patryk Szysz. Wydawało się, że legioniści zanotują niespodziewaną porażkę, jednak w doliczonym czasie gry Adam Hlousek wyrównał po rzucie rożnym.

Dla Piasta mistrzostwo Polski jest niemal jak wywalczenie mistrzostwa świata. Dla piłkarzy Legii ten tytuł byłby tylko kolejnym „mistrzostwem”

Trzecie miejsce w końcowej tabeli zajęła Lechia Gdańsk, która w ostatniej kolejce pokonała u siebie Jagiellonię Białystok 2:0 po golach Karola Fili i Jarosława Kubickiego. W 58. minucie, przy stanie 1:0, goście mogli wyrównać, jednak rzut karny zmarnował Jesus Imaz, który właściwie podał piłkę Dusanowi Kuciakowi. Ostatecznie porażka nad Bałtykiem kosztowała białostoczan czwarte miejsce i udział w eliminacjach europejskich pucharów.

W eliminacjach Ligi Europy, obok Legii i Lechii, wystąpi Cracovia. “Pasy” w ostatnim meczu sezonu nie popisały się, przegrywając u siebie z Pogonią Szczecin 0:3

Check Also

Hiszpania Mistrzem Świata! Champions, CAMPEÓNES . Hiszpania – Argentyna 95:75 (23:14, 20:17, 23:16, 29:28). MVP został Najlepszym zawodnikiem Ricky Rubio

Marc Gasol został drugim w historii koszykarzem, który w jednym roku wywalczył mistrzostwo NBA i …