La Liga: “Królewscy Mistrzami Hiszpanii ” . Kropkę nad i postawił gdy Real wygrał z Villarreal CF. Real Madryt – Villarreal CF 2:1 (1:0). Imponujący Wyczyn Realu.

Piłkarze Realu Madryt po raz 34. w historii, ale po raz pierwszy Odzyskali po trzech latach . Real ma niesamowite zakończenie rozgrywek La Liga .
W 37. kolejce ekstraklasy wygrali wczoraj u siebie z Villarrealem 2:1 i przed ostatnią serią mają siedem punktów przewagi nad Barceloną. Za to Katlonczycy mają już pewne wicemistrzostwo kraju. Po wczorajszej sensacyjnej przegranej z Osasuną 1:2 Barcelona ma 10 punktów przewagi nad Atletico Madryt.

“Królewscy” wygrali wszystkie dziesięć meczów po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, tracąc w nich zaledwie cztery bramki.

Od pierwszych minut zespół prowadzony przez Zinedine’a Zidane’a dłużej utrzymywał się przy piłce i nadawał tempo rywalizacji. Kolejne ataki “Królewskich” raz za razem sunęły na bramkę Villarrealu, jednak brakowało klarownych sytuacji. Jedną z lepszych miał tylko Carvajal na samym początku spotkania, który próbował lobować bramkarza rywali, ale Sergio Asenjo nie dał się zaskoczyć i złapał piłkę.

Tak doczekaliśmy się w 29. minucie udało się “Królewskim” wyjść na prowadzenie.Luka Modrić rozegrał na prawą stronę do Karima Benzemy. Francuz spokojnie przygotował sobie pozycję do strzału i płaskim uderzeniem, między nogi Asenjo, umieścił piłkę w siatce

Kropkę nad i postawił ponownie 77. minucie został podyktowany rzut karny przez sędziego . W ten sposób Francuz powiększył swój dorobek w tym sezonie do 21 goli i ustępuje jedynie Argentyńczykowi Lionelowi Messiemu, który w barwach Barcelony strzelił dwie bramki więcej.

Emocji jednak nie brakowało do końca, gdyż w 83. minucie po jednej z nielicznych akcji Villarrealu do siatki trafił Iborra. Mimo to Real wytrzymał do końca i ostatecznie pokonał przyjezdnych 2:1. Zwycięstwo w meczu przeciwko Villarrealowi na Estadio Alfredo di Stefano przypieczętowało zdobycie Królewskich “ Mistrzostwa Hiszpanii “

” Zdobyliśmy najwięcej punktów, dlatego zwyciężyliśmy. To jeden z najlepszych dni w mojej karierze. Odgrywam pewną rolę, ale to zawodnicy walczą na boisku. Mamy zespół wielkich osobowości. Chcę podziękować wszystkim piłkarzom “ “To niewiarygodne uczucie. Wyczyn moich piłkarzy jest imponujący. Owszem, Liga Mistrzów to Liga Mistrzów, ale ten tytuł sprawia, że jestem szczęśliwszy niż wtedy . Świętowanie przy pustych trybunach było dla wszystkich dość dziwne. Chcielibyśmy być z naszymi fanami na Cibeles, ale nie możemy. Jestem pewien, że kibice są szczęśliwi w swoich domach. Zrobiliśmy to między innymi dla nich.
Wywidu udzielił dla Sky Sport Zinédine Zidane

Ścisk w tabeli La Liga panował do mniej więcej od 13. kolejki. Po rozegraniu trzynastu spotkań między pierwszym zespołem (FC Barceloną – 26 oczek, Real miał tyle samo), a piątym (Realem Sociedad) były tylko trzy punkty różnicy. Z czasem sytuacja zaczęła się klarować. „Duma Katalonii” i „Królewscy” wyraźnie wysunęli się na prowadzenie i pewne stało się to, że mimo przeciętnego początku obu tych drużyn, po raz kolejny walka o tytuł rozstrzygnie się pomiędzy tymi klubami.

Real Madryt – Villarreal CF 2:1 (1:0)
Karim Benzema 29′, Karim Benzema (rzut karny) 77′, Vicente Iborra 83′

Real Madryt : Thibaut Courtois – Dani Carvajal (84′ Lucas Vazquez), Raphael Varane, Sergio Ramos, Ferland Mendy – Luka Modrić (85′ Isco), Casemiro, Toni Kroos (85′ Fede Valverde) – Rodrygo (62′ Vinicius Junior), Karim Benzema, Eden Hazard (62′ Marco Asensio).

Villarreal: Sergio Asenjo – Ruben Pena (46′ Bruno Soriano), Mario Gaspar, Soufiane Chakla, Pau Torres, Xavier Quintilla – Samuel Chukwueze (46′ Javier Ontiveros), Manuel Morlanes (63′ Vicente Iborra), Andre Zambo Anguissa (82′ Manu Trigueros), Moi Gomez (63′ Santi Cazorla) – Gerard Moreno.

Żółte kartki: Carvajal, Modrić i Isco (Real) oraz Chakla i Quintilla (Villarreal).

Check Also

Super Puchar: Bawarski walec nie zwalnia tempa. Bayern Monachium – Sevilla FC 2:1 Dogrywka w meczu  . (1:1, 1:1, 2:1)

Bayern Monachium pokonał po dogrywce Sevillę FC 2:1 i wywalczył Superpuchar Europy. O triumfie zespołu …