Kazachstan – Polska 2:2 Oczekiwania były inne. ” Nieważne jak się zaczyna, ważne jak się kończy”. Reprezentacja Polski nie utrzymała poziomu z Euro 2016.

Kazachstan – Polska 2:2 Oczekiwania były inne.

” Nieważne jak się zaczyna, ważne jak się kończy”

Ten mecz pokazuje, że nie wazne jaki jest przeciwnik trzeba zawsze sie mieć  na baczności i nie takie napewno trener Nawałka miał załozenia i nie takiego wyniku na sam poczatek  eliminacji 2018 Rosja  się spodziwał.

Jak to mówią w przyszłowiu ” Nieważne jak się zaczyna, ważne jak się kończy”  może taki zimny prysznic przyda się nmistrzostw swiata 2018 naszej reprezentacji  na początku eliminacji.

Reprezentacja Polski nie utrzymała poziomu z Euro 2016.

W pierwszym meczu eliminacji mistrzostw świata Polacy tylko zremisowali z Kazachstanem 2:2. Zamiast zdobyć trzy cenne punkty na wyjeździe, przywozimy tylko jeden.

Było to pierwsze spotkanie Polaków w eliminacjach mistrzostw świata, które odbędą się w Rosji w 2018 roku. Polacy w grupie E grają jeszcze z Rumunią, Danią, Czarnogórą i Armenią. Na mundial awansuje najlepsza drużyna z każdej z dziewięciu grup, a osiem najlepszych zespołów z drugich miejsc zagra w barażach.

Mecz zaczął się Nerwowo zobu stron.

Meczy był os samego początku  ostry, z Kazachstanu  ostro kosili zwłaszcza Roberta Lewandowskiego.  W 9 minucie Kapustka zdobywa  prowadzenie dla Polski po podaniu Piszczka do  Błaszczykowskiego a ten z pierwszej podaje  na   prawe skrzydło  piłke i podał  tak fantastycznie miedzy obrońcami w pole karne , że na  lewej  stronie był  Kapustka  , a ten mając na plecach obrońce z kazachstanu strzela gola w lewy róg i mamy 1:0  to prowadzenie dla  naszych.  Ataki Polaków kończyły się groźnymi sytuacjami.Brakowała precyzji i szczecia w skuteczności nawet w stuprocentowych sytuacjach, np. w 31 minucie po strzale Milika na pustą bramkę piłka trafiła  tylko w poprzeczkę to powinno byc już 2:0 dla Polski . Po jednym ze starć doszło do szarpaniny, po której żółtą kartkę dostał i nasz przeciwnik i Robert Lewandowski. W 35. minucie Lewy padł w polu karnym i sędzia nie miał wątpliwości – rzut karny dla Polski. Bezbłędnie wykonał go sam poszkodowany.Jeszcze w 37 minucie zagroził bramce fabianskiego co za akcja Isłamchan miellsiśmy wielkie szczescie,że nie wpada dla Kazachstanu gol.

W drugiej połowie  było  zupełnie innaczej  reprezentacja  z Polski grała  słabo i bez przekonania szczegolnie ataki były nie skuteczne jak Milika czy Lewandowskiego w pewnych sytuacjach.  Zawodzili obrońcy, być może dlatego, że z pierwszego składu w ostatniej chwili wyleciał Michał Pazdan (problemy z mięśniami). Polacy jakby zaspali, z kazachstanu  zaczęli coraz częściej przebijać się pod nasze pole karne. W 52 minucie po składnej akcji i po  błędzie naszych obrońców Siergiej Chiżniczenko strzelił pierwszego gola  i pokonał Fabiańskiego.Jeszcze raz Chiżniczenko strzela w 58 minucie gola Po podaniu z prawej strony skrzydła do pola karnego był szybszy od fabianskiego i dołazył nogi strzelając  fabianskiemu gola wyrównującego 2:2.

Po wyrównaniu nasi zaczęli grać nerwowo i dochodziło do błędów i niedokładności.

W 72. minucie za potrącenie nogą leżącego rywala żółtą kartkę dostał Kamil Glik. W 75 w polu karnym padł Robert Lewandowski, ale karnego nie było przewrócił się sam. W 77 minucie piłka wpadła do siatki, ale… Lewandowski był na spalonym. Polacy przycisnęli w końcówce – z dystansu strzelali m. in. Błaszczykowski (mocno ale w słupek) i Linetty (celnie ale za słabo), ale bramkarz Kazachstanu wyłapał wszystkie piłki. Drużyna z Kazachstanu  rzadko, ale groźnie kontratakowali. Polska jeszcze próbowała z  daleka  jeszcze strzelać Glik i Krychowiak – ale strzały były bardzo wysokie i leciały  ponad bramką.

kolejny mecz Polacy zagrają 8 października w Warszawie. Rywalami będą Duńczycy, którzy w swoim pierwszym spotkaniu pokonali 1:0 Armenię.

Kazachstan
Bramki:
Chiżniczenko (51., 58.)
Kartki:
Mały, Achmetow, Baiżanow, Chiżniczenko, Kuat, Isłamchan – żółta
Skład:
Pokatiłow – Bejsebekow, Achmetow (61. Abdulin), Mały, Kislicyn, Szomko – Mużykow, Baiżanow (69. Nurgalijew), Kuat – Isłamchan (80. Tagybergen), Chiżniczenko

Polska
Bramki:
Kapustka (9.), Lewandowski (35. – karny)
Kartki:
Lewandowski, Zieliński, Piszczek, Glik – żółta
Skład:
Fabiański – Piszczek, Salamon, Glik, Rybus – Błaszczykowski, Krychowiak, Zieliński, Kapustka (83. Linetty) – Milik, Lewandowski

Check Also

SENSACJA W BRISTOLU SOUTHAMPTON POKONANE NA AHSTON GATE 3-1

Bristol City zdecydowanie pokonał Southampton 3:1 na Ashton Gate, kończąc 25-meczową passę niepokonanych drużyn Russella …