FINAŁ LIGI MISTRZÓW: REAL MADRYT – LIVERPOOL 3:1. Trzynaste zwycięstwo Realu Madryt w Lidze Mistrzów i trzecie z rzędu w ciągu ostatnich trzech lat.

Po dynamicznej pierwszej i piorunującej drugiej połowie meczu Real Madryt po raz kolejny został zwycięzcą Ligi Mistrzów UEFA. Królewscy rozgromili w Kijowie angielski Liverpool 3:1. Tego spotkania na pewno nie zapomni pomocnik Realu Gareth Bale, zdobywca dwóch goli oraz… bramkarz Liverpoolu Loris Karius, który swoimi kuriozalnymi błędami przyczynił się do przegranej swojej drużyny.

W 50 minucie było już jednak 1:0 dla Realu! Fatalny błąd popełnił bramkarz Liverpoolu Karius – Niemiec złapał piłkę po dośrodkowaniu w pole karne i chciał szybko wprowadzić ją do gry

Liverpool rzucił się do ataku – i w 55 minucie było już 1:1! Najpierw Firmino zabrakło kilku centymetrów po dośrodkowaniu z lewej strony, ale po chwili po rzucie rożnym Milner idealnie zagrał na głowę do Lovrena, ten zagrał piłkę do Mane, a Senegalczyk z kilku metrów bez problemu pokonał Navasa! 1:1

Tempo meczu znów wzrosło. Liverpool odzyskał nadzieję na to, że nawet bez Salaha można pokonać Real. Real nie zamierzał jednak oddawać pola drużynie Kloppa.

I już w 64 minucie Walijczyk cieszył się z gola! Cóż to była za bramka. Marcelo tradycyjnie zapuścił się z piłką daleko od swojego pola karnego, z lewej strony dośrodkował w pole karne a tam do przewrotki złożył się Walijczyk. I to jak się złożył! Piłka uderzona idealnie wpadła tuż pod poprzeczkę bramki Kariusa. Bramkarz Liverpoolu tym razem był bez szans.

W 83 minucie Bale strzela gola na 3:1! Znów gola zawalił Karius – Bale uderzył mocno z ok. 35 metrów, ale piłka leciała w środek bramki. Karius jednak tak nie dokładnie próbował ją złapać, że ta po jego rękach wpadła do siatki!

trzynaste zwycięstwo Realu Madryt w Lidze Mistrzów i trzecie z rzędu w ciągu ostatnich trzech lat. Mecz finałowy LM na Stadionie Olimpijskim w Kijowie poprowadził 45-letni Serb Milorad Mazić. Spotkanie oglądały na żywo 63 tysiące widzów.

W Lidze Mistrzów zupełnie innym zawodnikiem niż w krajowych rozgrywkach był Ronaldo. Portugalczyk w tegorocznej LM zdobył już 15 goli i brakuje mu tylko dwóch do wyrównania własnego rekordu (w sezonie 2013/2014 trafiał w LM do siatki aż 17 razy). Łącznie Ronaldo w LM ma już na koncie 120 goli.

Check Also

International Cup:  Manchester United –  AC Milan 2:2 (5- 4 Karne ). Czerwone diabły remisują w Cardiff.

Czerwone diabły remisują w Cardiff. Manchester United  – AC Milan 2: 2 W ten weekend …