FIFA: Polska wygrywa z Finlandią. HAT-TRICK KAMILA GROSICKIEGO! . Bramki Piątka i Milika Polska – Finlandia 5:1 (3:0).

brało w meczu pomiędzy Polską i Finlandią  aż trzech debiutantów. Mowa tu o Bartłomieju Drągowskim, Sebastianie Walukiewiczu oraz Michale Karbowniku.

Nadażyła się okazja w 9 minucie dalekie podanie do Milika, ten kapitalnie utrzymał się przy piłce w polu karnym, zgrał do Grosickiego, a ten płaskim strzałem zza pola karnego pokonuje bramkarza rywali!

Za to w 12. minucie . Teraz Milik strzela z dystansu! Tym razem pewnie broni Joronen.

Dobra akcja nadazyłą się Polakom  w 27minucie Linetty strzela z dystansu! Wprost w bramkarza.

W 38. minucie Kamil Grosicki  skompletował hat-tricka . Zaczęło się od dośrodkowania Krzysztofa Piątka w kierunku Arkadiusza Milika. Piłkę źle wybił Sauli Vaisanen, bo wprost pod nogi „Grosika”, a ten ładnym, technicznym strzałem z dwudziestu metrów  przy prawym słupku – zaliczył trafienie numer siedemnaście w narodowych barwach.

W 50 minucie szybki kontratak reprezentacji Polski . Mocno strzela Linetty! ale niestety w sam środek.

W 53. minucie przeprowadzili kolejną, ładną dla oka akcję. Pędzący lewym skrzydłem Kamil Grosicki zostawił futbolówkę w polu karnym Damianowi Kądziorowi. Nowy zawodnik SD Eibar minął jednego z rywali i podał do pozostawionego bez opieki Krzysztofa Piątka. Snajper berlińskiej Herthy uderzył bez namysłu – obok ręki bramkarza – i było już 4:0.

Goście w 68 minucie popełnili fatalny błąd przed własną bramką Bochniewicza. Piłka trafia do Niskanena, który pięknym, technicznym strzałem pokonuje Drągowskiego!

W 78 minucie kapitalnie pograli teraz Finowie w naszym polem karnym. Na nasze szczęście ostatnie podanie Camary niedokładne.

Jeszcze raz w 80. minucie próbują wysoko zaatakować Polacy, ale Finowie nie panikują. dobrze  rozgrywali  na włąsnej połowie piłką .

Ostatnie słowo należało jednak do „Biało-Czerwonych”, a konkretnie do Arkadiusza Milika. Napastnik SSC Napoli w 87. minucie wykorzystał podanie Michała Karbownika i uderzeniem po ziemi ze skraju pola karnego – w kierunku dalszego słupka – ustalił wynik meczu na 5:1.

Polska – Finlandia 5:1 (3:0)

Kamil Grosicki 9′ 18′ 38′ Krzysztof Piątek 53′ Arkadiusz Milik 87′ – Ilmari Niskanen 68′

Polska: Bartłomiej Drągowski – Bartosz Bereszyński (62′ Alan Czerwiński), Jan Bednarek, Sebastian Walukiewicz (46′ Paweł Bochniewicz), Michał Karbownik – Damian Kądzior (82′ Kamil Jóźwiak), Jakub Moder (61′ Grzegorz Krychowiak), Karol Linetty, Kamil Grosicki (62′ Rafał Pietrzak) – Krzysztof Piątek (72′ Mateusz Klich), Arkadiusz Milik

Finlandia: Jesse Joronen – Thomas Lam (46′ Ilmari Niskanen), Daniel O’Shaughnessy (46′ Jere Uronen), Juhani Ojala, Sauli Vaisanen – Nikolai Alho, Joni Kauko (63′ Glen Kamara), Juha Pirinen (46′ Robert Taylor), Rasmus Schuller – Fredrik Jensen (82′ Pyry Soiri) – Joel Pohjanpalo (62′ Rasmus Karjalainen)

Check Also

NBA: Los Angeles Lakers mistrzami NBA. Los Angeles Lakers – Miami Heat 106:93. MVP finałów otrzymał LeBron James

17 w historii koszykarze Los Angeles Lakers zdobyli mistrzostwo ligi NBA. W weekend pokonali oni …