Euro 2020: Italia wygrywa z Hiszpanią . Włosi pokonali w rzutach karnych Hiszpanów. Włochy – Hiszpania 1:1 po dogrywce (1:1, 0:0), rzuty karne 4-2.

Włosi już wiedzą są w Finale mistrzostw Europy w piłce nożnej .Włosi pokonali w rzutach karnych Hiszpanów i awansowali do finału mistrzostw Europy

Oglądam od samego początku mecze mistrzostw Europy piłki nożnej Euro 2020 i mamy bardzo dużo niespodzianek w każdym meczu tutaj każdy może zagrać o wielki finał na Wambley . Tak stało się to oczywiste weszliśmy w najważniejszą fazę gry jaką są półfinały do finału mistrzostw Europy w piłce nożnej , a za rogiem czekają na nas finały w Londynie na Wembley. Kto zagra w tych finałach chyba każdy już zadaję sobie to pytanie . Czy do finału dołączą Duńczycy czy Anglicy będą tymi szczęśliwcami i zagrają przeciwko Włochom na Wembley.

Obie reprezentacje przed tym spotkaniem miały ze sobą rachunki do wyrównania.

Podczas Euro 2016 Włosi odprawili Hiszpanię już w 1/8 finału, natomiast cztery lata wcześniej w (2012) to Hiszpanie byli górą w finale turnieju zdobyli Mistrzostwo Europy.

Reprezentacja Hiszpanii jako pierwsza drużyna w historii obroniła tytuł Mistrzów Europy. Została także pierwszą w dziejach drużyną, która wygrała trzy turnieje z rzędu (w 2010 r. zdobyli Mistrzostwo Świata).

Włosi, którzy rozegrali znakomity w ćwierćfinale mecz zwyciężyli po znakomitym występie z Belgią 2:1. Z kolei Hiszpanie na tym samym etapie turnieju męczyli się ze Szwajcarią 1-1 i wygrali dopiero po karnych 3:1 Mikel Oyarzabal dał awans reprezentacji Hiszpanii.

W pierwszej połowie w grze obu zespołów widać było dużą ostrożność. Częściej przy piłce utrzymywali się Hiszpanie, na czym szczególnie zależało selekcjonerowi Luisowi Enrique. I to oni w 13. minucie przeprowadzili pierwszą groźną akcję: Pedri świetnie podał do wychodzącego na czystą pozycję Mikela Oyarzabala, ale Bask źle przyjął piłkę i zmarnował szansę.

Była dobra akcja , ale za mocne podanie Pedriego do Alby w 16 minucie i obrońca Barcelony nie dotarł do niej zanim ta opuściła boisko , a mogła być już piewrsza bramka.

Ta akcja w 21 minucie ależ to była okazja dla Włochów . Indywidualną akcję przeprowadził Emerson, zagrał do Insigne, ten do Immobile, z bramki wyszedł Simon, napastnik Włochów ograł golkipera podaniem do Nicolo Barelli, ale pomocnik Italii stracił piłkę w kluczowym momencie. Świetna interwencja Busquetsa!

W 25. minucie Dani Olmo strzelał z pola karnego, jednak za słabo, by zaskoczyć Gianluigiego Donnarummę.

Natomiast w 33 minucie dobry strzał z dystansu Olmo, ale piłka poleciała bardzo wysoko nad bramką.

No i w 34minucie świetna akcja Włochów, Insigne zagrał do Immobile, ten odegrał zwrotnie, ale skrzydłowy Napoli nie zdołał utrzymać piłki w boisku. Zacznie od własnej bramki Simon.

40 miunuta podanie ze środka na prawą stronę pola karnego i Oyarzabal fatalnie uderzył. Piłka wylądowała gdzieś na drugim piętrze trybun londyńskiego stadionu.

Pierwszy gol w spotkaniu padł w drugiej połowie w 60. minucie. Jeszcze wcześniej Jordi Alba groźnie dośrodkowywał w pole karne. Donnarumma wyrzucił jednak piłkę do środka, wystarczyły trzy podania i tracący piłkę Immobile zostawił piłkę Federico Chiesie, który tak strzelił mocno z ok. 14 metrów nie do obrony na dalszy słupek!. Włosi na prowadzeniu, choć to Hiszpanie od godziny byli stroną przeważającą.

Na to w 68 minucie miał stuprocentową sytuacja Berardiego po fenomenalnej akcji i podaniu Chiesy niewykorzystana! Zbyt lekko uderzył skrzydłowy Sassuolo i łatwo nogami obronił Simon!

77 minuta wreszcie przyspieszyli Hiszpanie, Morata dostał świetną piłkę w pole karne, ale wywalczył tylko rzut rożny.

Błyskawiczna akcja Hiszpanów pozwoliła na zachowanie szans! W 80. minucie Alvaro Morata

wyszedł spod opresji, zagrał do Daniego Olmo, który skupił na siebie uwagę obrońców, ale szybko

odegrał prostopadle do napastnika. Moracie zostało sfinalizować akcję w najprostszej sytuacji!

W dogrywce przeważali Hiszpanie. Najlepszą okazję mieli w 98. minucie, gdy Olmo bezpośrednio uderzył z rzutu wolnego, a odbitą przez Donnarummę piłkę próbował jeszcze skierować do bramki Morata.

Tak oglądaliśmy ciekawe momenty lecz nic z tego nie wynikało i tak 30 minut dogrywki nie zmieniło rezultatu, a więc to rzuty karne musiały wyłonić zwycięzcę.

Unai Simon obronił jedenastkę Manuela Locatelliego, a więc konkurs zaczął się dla Włochów

nie dobrze . Hiszpanie zaczęli jednak jeszcze gorzej, bo mogli mieć komfort psychiczny. Niestety dla nich, Dani Olmo nie trafił również i posłał piłkę w trybuny.

Przy stanie 3:2 Alvaro Morata uderzył lekko i przewidywalnie, więc obronił to uderzenie Donnarumma. Jorginho dał Włochom finał w fenomenalnym stylu, Italia wytrzymałą wojnę nerwów, stresu jako pierwsi nie strzelili karnego, ale to oni są w Wielkim finale na Wambley bo mogło być wszystko podwrotnie .

Włochy – Hiszpania: mecz półfinałowy Euro 2020 1/2 finału: Włochy – Hiszpania 1:1 po dogrywce było już 1:1, a do przerwy tylko wynik 0:0 , za to ww rzutach karnych działo się dużo jakie emocję, stres , nerwy nam towarzyszyły w tym meczu ile niecelnych karnych , a na sam koniec i tak wygrali Włosi 4-2.

Włochy – Hiszpania 1:1 po dogrywce (1:1, 0:0), rzuty karne 4-2.

Bramki: 1:0 Federico Chiesa (60), 1:1 Alvaro Morata (80).

Żółta kartka – Włochy: Rafael Toloi, Leonardo Bonucci. Hiszpania: Sergio Busquets.

Sędzia: Felix Brych (Niemcy). Widzów 57 811.

Włochy: Gianluigi Donnarumma – Giovanni Di Lorenzo, Leonardo Bonucci, Giorgio Chiellini, Emerson (74. Rafael Toloi) – Nicolo Barella (85. Manuel Locatelli), Jorginho, Marco Verratti (74. Matteo Pessina) – Federico Chiesa (107. Federico Bernardeschi), Ciro Immobile (61. Domenico Berardi), Lorenzo Insigne (85. Andrea Belotti).

Hiszpania: Unai Simon – Cesar Azpilicueta (85. Marcos Llorente), Eric Garcia (109. Pau Torres), Aymeric Laporte, Jordi Alba – Koke (70. Rodri Hernandez), Sergio Busquets (106. Thiago Alcantara), Pedri Gonzalez – Ferran Torres (62. Alvaro Morata), Mikel Oyarzabal (70. Gerard Moreno), Dani Olmo.

Check Also

EURO 2020 : FINALMENTE L’ITALIA È CAMPIONE D’EUROPA.Włosi Mistrzami Europy pokonali w finale Euro 2020 Anglików . Karne rozstrzygneły wszystko. Włochy – Anglia 1:1 po dogrywce (1:1, 0:1), karne 3-2

Włosi na tytuł mistrzów Europy czekali od 1968 roku. W międzyczasie dwukrotnie grali w finale …