Ekstraklasa Lotto: Wielki mecz w Smoków w Krakowie. Wisła Kraków remisuje z Jagiellonią Białystok 2:2 (2:0)

Wisła Kraków wyszła na mecz z Jagiellonią z   dwiema porażkami z rzędu Mecz ułożył się od poczatku dla Wiślaków bardzo dobrze 2:0  przed przerwą  zeszli  dobrą  zaliczką. Błysnął wtedy Marko Kolar, który w obu przypadkach strzelił obie bramki . Za pierwszym razem doskonale odwrócił się w polu karnym i nabił tam jednego z rywali.  Wisła Kraków wykozystała wszystkie swoje atuty w pierwszej połowie. Smoki bez zadnych kompleksów zagrała z przytupem od początku meczu.

Druga połowa zaczeła się niestety nie pomyśli Wisły Kraków , a Jagiellonia złapała  drugi oddech. Pierwszą  bramkę dla Białegostoku zdobył w 61 minucie Marko Poletanović. Wcześniej Jagielonia  oddali kilka bardzo groźnych prób, ale pokonać nie dał się Mateusz Lis. To także jeden z bohaterów tego widowiska. 21-latek nie miał ostatnio dobrej prasy, ale dziś kilka razy rzeczywiście dał radę. Dziwnym trafem Wisła oddała w końcówce inicjatywę. Kompletnie zawiodła defensywa, która momentami wręcz przypatrywała się pracy białostoczan. W 68 minucie kiedy do wyrównania doprowadził Cillian Sheridan. Irlandczyk głową skierował piłkę do bramki. To jest jego tydzień. W środkę dzięki niemu drużyna awansowała do ćwierćfinału Pucharu Polski, pokonując Arkę Gdynia (2:0) – m.in. po jego golu.

Kibice w Krakowie obejrzeli świetne widowisko, które obfitowało w wiele znakomitych akcji i naprawdę dobre jak na Ekstraklasę tempo. W pierwszej połowie zdecydowanie lepsza była Wisła, w drugiej to Jagiellonia miała mnóstwo okazji, dlatego remis wydaje się być sprawiedliwym wynikiem.

Check Also

International Cup:  Manchester United –  AC Milan 2:2 (5- 4 Karne ). Czerwone diabły remisują w Cardiff.

Czerwone diabły remisują w Cardiff. Manchester United  – AC Milan 2: 2 W ten weekend …