EBL : Porażka Trefla Sopot . Wilki Morskie ograły Trefl na wyjezdzie . Trefl Sopot – King Szczecin 77:82 (8:22, 21:12, 19:25, 29:23)

Trefl Sopot zakończył tygodniowy maraton, w którym od piątku rozegrał trzy spotkania. Tylko jedno z nich zakończyło się zwycięstwem. Trener Marcin Stefański postanowił dokonać roszad i tym razem w wyjściowym składzie postawił m.in. na: Dariousa Motena oraz TJ’a Hawsa.

Co ciekawe z drużyny , że Szczecina na przyjechało tylko siedmiu zawodników na ten mecz do Sopotu .

W Ergo Arenie odbyło się jedno ze spotkań 11. kolejki Energa Basket Ligi. Trefl Sopot przegrał 77:82 z Kingiem Szczecin, który grał jedynie z siedmioosobowej rotacji.

Mecz zaczął się dla obu zespołów nie tak jak sobie zaplanowały. Obie drużyny wyglądało , że mają problemy , że zdobyciem punktów . Bo skutecznosc na poczatku pierwszej kwarty była mizerna . Po przełamaniu tej niechlubnej serii goście zaczęli dochodzić do pozycji rzutowej oraz lepszej koncepcji oraz lepszych rozwiązan w ataku , a także składnych akcji zespołowych to przed upływem 4 minut prowadzili podopieczni trenera Łukasza Bieli już 10:2. Trener Stefański ratował sytuację I poprosił o natychmiastową przerwą na żądanie.

Wtedy wydawało się, że gospodarze nabierali wiatru w żagle, ale gonienie wyniku trwało tylko przez chwilę i do końca pierwszej kwarty nie udało się nic trafić. Rywale natomiast odnotowali przewagę 10:0. Trefl Sopot po pierwszej kwarcie przegrywał aż 8:22 nie do uwierzenia , że tak wysoko przegrywa drużyna z Sopotu .

Na początku spotkania Szczecinianie wykorzystali słabą skuteczność rywali, ale w drugiej kwarcie gry miał taki sam problem. Zespół Łukasza Bieli przez prawie 5 minut rzucili zaledwie 2 punkty. Trefl zmniejszył różnicę nawet do trzech punktów w drugiej odsłonie.

W tych kwartach swój potencjał w ofensywie odblokował , że szczecina wreszcie Cleveland Melvin. Fantastycznie w obronie spisywał się Michael Fakuade. Wszędzie tam, gdzie był potrzebny pojawiał się Jakub Schenk. Skuteczny z dystansu był Thomas Davis

W trzeciej kwarcie zespół ze Szczecina wywalczył maksymalną przewagę 17 punktów. Sopocianie walczyli, ale byli dzisiaj słabszą drużyną i nie odwrócili losów spotkania.

Czwarta kwarta rozpoczęła się od skutecznych akcji Dominika Olejniczaka i Thomasa Davisa. Trefl walczył o odrobienie strat, ale Szczecinianie nie odpuszczali

Zespół Trefla trafił za trzy po rzucie Pawła Leończyk i wtedy goście również odpowiedzieli za trzy za sprawą Michaela Fakuade.

O czas poprosił Marcin Stefański i przyniosło to oczekiwane rezultaty. Najpierw solową akcję przeprowadził TJ Haws, a następnie ten sam zawodnik przejął piłkę i popędził w kontrze umieszczając ją w koszu.

Do odrobienia Treflowi zostało tylko sześć punktów! (64:70) Nie czekał długo trener Biela, który po chwili wykorzystał przerwę na żądanie.

Po powrocie na parkiet ciężar gry w zespole szczecińskim wziął na siebie rozgrywający, Jakub Schenk.

Zdobytych pięć punktów, przy dwupunktowej odpowiedzi Hawsa, dało Kingowi prowadzenie 75:66 na dwie i pół minuty przed końcem meczu .

Dwie udane akcje Michała Kolendy i Trefl przegrywał tylko 71:75 to już 4 punkty do odrobienia , ale niestety, różnicy nie udało się nadrobić.

Ostatecznie King Szczecin wygrało na wyjezdzie 82:77. Ekipa ze Szczecina odniosła siódme zwycięstwo w sezonie. Tyle samo wygranych ma Trefl, ale o jedną porażkę więcej.

Trefl Sopot poinformował również o zmiana w sztabie szkoleniowym pierwszej drużyny koszykarzy. Marek Rzeczkowski na stanowisku fizjoterapeuty zastąpił Patryka Biedę, który pełnił tę rolę od sierpnia 2018 roku.

Trefl Sopot – King Szczecin 77:82 (8:22, 21:12, 19:25, 29:23)

Trefl Sopot : Karol Gruszecki 15 (10 zb), T.J. Haws 13, Michał Kolenda 12, Paweł Leończyk 11,Dominik Olejniczak 8, Darious Moten 7, Martyna Paliukenas 6, Łukasz Kolenda 5, Witalij Kowalenko 0.

King Szczecin : Jakub Schenk 22, Thomas Davis 21, Cleveland Melvin 17, Michael Fakuade 15, Mateusz Bartosz 3, Adam Łapeta 2, Dominik Wilczek 2.

Runda Zasadnicza (11 kolejka)

Trefl Sopot – King Szczecin                                                                                                           29.10.2020 17:35 77:82

Anwil Włocławek – Zastal Enea BC Zielona Góra                                                                     30.10.2020 17:35 67:90

Asseco Arka Gdynia – Enea Astoria Bydgoszcz                                                                         30.10.2020 19:30 75:78

Polski Cukier Toruń – Polpharma Starogard Gd.                                                                     31.10.2020 15:30 99:90

Pszczółka Start Lublin – Legia Warszawa                                                                                   31.10.2020 17:35 79:82

GTK Gliwice – WKS Śląsk Wrocław                                                                                             31.10.2020 19:00 85:91

PGE Spójnia Stargard – HydroTruck Radom                                                                             31.10.2020 20:00 84:71

Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. – Dąbrowa Górnicza                                                         02.11.2020 17:35 –:–

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Runda Zasadnicza (1 kolejka)

PGE Spójnia Stargard – Pszczółka Start Lublin                                                       27.08.2020 18:35 70:65

WKS Śląsk Wrocław – Enea Astoria Bydgoszcz                                                       28.08.2020 17:35 90:66

GTK Gliwice – Polski Cukier Toruń                                                                            28.08.2020 19:20 88:74

Trefl Sopot – Zastal Enea BC Zielona Góra                                                               29.08.2020 15:05 71:76

King Szczecin – MKS Dąbrowa Górnicza                                                                  29.08.2020 17:30 73:67

Legia Warszawa – HydroTruck Radom                                                                     30.08.2020 15:05 79:57

Anwil Włocławek – Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp.                                          31.08.2020 17:35 90:71

Asseco Arka Gdynia – Polpharma Starogard Gd.                                                   22.10.2020 17:35 92:90

 

Runda Zasadnicza (2 kolejka)

Asseco Arka Gdynia – Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp.                                    03.09.2020 17:35 74:64

GTK Gliwice – Enea Astoria Bydgoszcz                                                                     03.09.2020 19:30 91:83

WKS Śląsk Wrocław – Zastal Enea BC Zielona Góra                                              04.09.2020 17:35 58:78

Trefl Sopot – PGE Spójnia Stargard                                                                           05.09.2020 17:35 91:81

Legia Warszawa – MKS Dąbrowa Górnicza                                                              05.09.2020 19:30 93:70

King Szczecin – Polski Cukier Toruń                                                                          06.09.2020 15:30 74:71

Pszczółka Start Lublin – Anwil Włocławek                                                                06.09.2020 17:35 78:74

HydroTruck Radom – Polpharma Starogard Gd.                                                    16.09.2020 19:30 77:85

 

Runda Zasadnicza (3 kolejka)

Polpharma Starogard Gd. – Arged BMSlam Stal Ostrów                                       10.09.2020 17:35 67:72

Zastal Enea BC Zielona Góra – GTK Gliwice                                                             11.09.2020 17:35 92:73

HydroTruck Radom – MKS Dąbrowa Górnicza                                                        11.09.2020 19:30 81:74

PGE Spójnia Stargard – WKS Śląsk Wrocław                                                            11.09.2020 20:00 73:74

Anwil Włocławek – Trefl Sopot                                                                                     12.09.2020 17:35 74:89

Enea Astoria Bydgoszcz – King Szczecin                                                                     13.09.2020 17:35 73:83

Asseco Arka Gdynia – Pszczółka Start Lublin                                                             14.09.2020 17:35 68:79

Legia Warszawa – Polski Cukier Toruń                                                                        23.09.2020 19:00 84:64

Runda Zasadnicza (4 kolejka)

Legia Warszawa – Enea Astoria Bydgoszcz                                                                  17.09.2020 17:35 98:81

Pszczółka Start Lublin – Polpharma Starogard Gd.                                                   18.09.2020 20:25 82:78

Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. – HydroTruck Radom                                        19.09.2020 17:35 94:89

Trefl Sopot – Asseco Arka Gdynia                                                                                  20.09.2020 17:35 73:78

GTK Gliwice – PGE Spójnia Stargard                                                                            20.09.2020 19:30 84:78

Zastal Enea BC Zielona Góra – King Szczecin                                                              21.09.2020 17:35 92:72

Polski Cukier Toruń – MKS Dąbrowa Górnicza                                                           11.11.2020 19:30 –:–

Anwil Włocławek – WKS Śląsk Wrocław                                                                       03.12.2020 –:–

Runda Zasadnicza (5 kolejka)

Zastal Enea BC Zielona Góra – Legia Warszawa                                                          08.09.2020 18:00 98:83

Anwil Włocławek – GTK Gliwice                                                                                      16.09.2020 18:00 98:82

Enea Astoria Bydgoszcz – MKS Dąbrowa Górnicza                                                      24.09.2020 17:35 90:78

WKS Śląsk Wrocław – Asseco Arka Gdynia                                                                    24.09.2020 19:30 85:74

Trefl Sopot – Polpharma Starogard Gd.                                                                          24.09.2020 20:00 110:76

PGE Spójnia Stargard – King Szczecin                                                                            25.09.2020 20:25 64:72

Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. – Pszczółka Start Lublin                                       26.09.2020 17:35 79:74

HydroTruck Radom – Polski Cukier Toruń                                                                     27.09.2020 17:35 99:80

 

Runda Zasadnicza (6 kolejka)

Asseco Arka Gdynia – GTK Gliwice                                                                                   29.09.2020 17:30 94:84

Legia Warszawa – PGE Spójnia Stargard                                                                         29.09.2020 17:35 77:73

Trefl Sopot – Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp.                                                            29.09.2020 19:00 82:66

WKS Śląsk Wrocław – Polpharma Starogard Gd.                                                          29.09.2020 20:00 107:75

King Szczecin – Anwil Włocławek                                                                                     30.09.2020 17:35 80:71

Zastal Enea BC Zielona Góra – MKS Dąbrowa Górnicza                                              30.09.2020 18:30 95:79

HydroTruck Radom – Pszczółka Start Lublin                                                                 30.09.2020 20:00 65:76

Polski Cukier Toruń – Enea Astoria Bydgoszcz                                                              01.10.2020 17:35 112:102

Runda Zasadnicza (7 kolejka)

Anwil Włocławek – Legia Warszawa                                                                                  03.10.2020 17:35 86:78

PGE Spójnia Stargard – MKS Dąbrowa Górnicza                                                           04.10.2020 17:30 82:67

Trefl Sopot – Pszczółka Start Lublin                                                                                  04.10.2020 17:35 70:76

Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. – WKS Śląsk Wrocław                                            04.10.2020 18:00 76:72

GTK Gliwice – Polpharma Starogard Gd.                                                                         04.10.2020 20:00 91:77

Asseco Arka Gdynia – King Szczecin                                                                                 05.10.2020 17:35 95:74

Polski Cukier Toruń – Zastal Enea BC Zielona Góra                                                      07.10.2020 17:35 94:88

HydroTruck Radom – Enea Astoria Bydgoszcz                                                               07.10.2020 19:30 72:85

 

Runda Zasadnicza (8 kolejka)

Legia Warszawa – Asseco Arka Gdynia                                                                               08.10.2020 17:35 76:69

Polpharma Starogard Gd. – King Szczecin                                                                         09.10.2020 20:25 80:88

HydroTruck Radom – Trefl Sopot                                                                                        10.10.2020 17:35 60:80

Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. – GTK Gliwice                                                             18.10.2020 15:30 83:61

Pszczółka Start Lublin – WKS Śląsk Wrocław                                                                    26.10.2020 17:35 79:76

Anwil Włocławek – MKS Dąbrowa Górnicza                                                                      28.10.2020 18:00 98:101

Polski Cukier Toruń – PGE Spójnia Stargard                                                                     17.11.2020 18:00 –:–

Enea Astoria Bydgoszcz – Zastal Enea BC Zielona Góra                                                   18.11.2020 19:30 –:–

Runda Zasadnicza (9 kolejka)

GTK Gliwice – Pszczółka Start Lublin                                                                                   11.10.2020 12:35 85:80

Polpharma Starogard Gd. – Legia Warszawa                                                                       16.10.2020 17:35 90:97

Polski Cukier Toruń – Anwil Włocławek                                                                               18.10.2020 17:35 94:85

Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. – King Szczecin                                                             21.10.2020 19:55 91:59

PGE Spójnia Stargard – Enea Astoria Bydgoszcz                                                                 25.10.2020 17:35 86:95

Trefl Sopot – WKS Śląsk Wrocław                                                                                           10.11.2020 18:00 –:–

Zastal Enea BC Zielona Góra – HydroTruck Radom                                                            16.11.2020 19:00 –:–

Asseco Arka Gdynia – MKS Dąbrowa Górnicza                                                                    03.12.2020 –:–

 

Runda Zasadnicza (10 kolejka)

Zastal Enea BC Zielona Góra – PGE Spójnia Stargard –:–

Polski Cukier Toruń – Asseco Arka Gdynia                                                                             13.10.2020 18:00 94:79

Pszczółka Start Lublin – King Szczecin                                                                                     18.10.2020 19:30 85:75

Trefl Sopot – GTK Gliwice                                                                                                            23.10.2020 20:25 80:110

Legia Warszawa – Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp.                                                            24.10.2020 17:35 89:73

HydroTruck Radom – WKS Śląsk Wrocław                                                                              03.11.2020 17:30 –:–

Anwil Włocławek – Enea Astoria Bydgoszcz                                                                             04.11.2020 17:30 –:–

Polpharma Starogard Gd. – MKS Dąbrowa Górnicza                                                             19.11.2020 19:30 –:–

 

Runda Zasadnicza (11 kolejka)

Trefl Sopot – King Szczecin                                                                                                           29.10.2020 17:35 77:82

Anwil Włocławek – Zastal Enea BC Zielona Góra                                                                     30.10.2020 17:35 67:90

Asseco Arka Gdynia – Enea Astoria Bydgoszcz                                                                         30.10.2020 19:30 75:78

Polski Cukier Toruń – Polpharma Starogard Gd.                                                                     31.10.2020 15:30 99:90

Pszczółka Start Lublin – Legia Warszawa                                                                                   31.10.2020 17:35 79:82

GTK Gliwice – WKS Śląsk Wrocław                                                                                             31.10.2020 19:00 85:91

PGE Spójnia Stargard – HydroTruck Radom                                                                             31.10.2020 20:00 84:71

Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. – Dąbrowa Górnicza                                                         02.11.2020 17:35 –:–

Check Also

EBL : Horor na hali w Globusie.Pszczółka nie pozwoliła wydrzeć sobie zwycięstwa. Pszczółka Start Lublin – PGE Spójnia Stargard 87:86 (26:20, 23:24, 15:20, 23:22)

Pszczółka Start Lublin przystępowała do tego meczu z determinacją i kilkoma postanowieniami jak np . …