BUNDESLIGA : FC Union Berlin – Bayern Monachium 0-2 . LEWANDOWSKI NA SZCZYCIE STRZELIŁ JUŻ 25 TRAFIEŃ, ZRÓBIŁ TO JAK RNALDO CZY MESSI. NASZ POLAK UDOWADNIA PONOWNIE , ŻE JEST NAJLEPSZY SNAJPEREM W EUROPIE.

W 26. kolejce niemieckiej lidze wznowienie rozgrywek piłki nożnej w Bundeslidze dał wszystkim nadzieje i złapanie drugiego oddechu tego sportu i nadzieje na lepsze jutro. W pierwszym występie po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa Robert Lewandowski zdobył dla Bayernu Monachium gola z rzutu karnego, a jego zespół pokonał w Berlinie Union 2:0. Lewy jest zdecydowanym liderem klasyfikacji strzelców Bundesligi. Rozgrywki w Niemczech przerwane były od połowy marca, a w ten weekend zostały wznowione. Na trybuny nie są jednak wpuszczani kibice

Robert Lewandowski ma szanse na pobicie rekordu legendalnego zawodnika Gerda Muellera. W tej edycji Bundesligi Robert Lewandowski strzelił już 25 trafień, ale do końca sezonu zostało tylko dziewięć kolejek. Aby pobić ten rekord potrzebuje strzelić jeszcze 16 goli.

Pierwszą bardzo dobrą akcją był gol Thomas Mueller, ale jego trafienie z 17. minuty nie zostało uznane przez sędziego, gdy po analizie VAR Mueller był na pozycji spalonej.

W 39 minucie w polu karnym Subotić nie zauważył wyskakującego mu zza pleców Goretzki i próbując wybić piłkę kopnął go w nogę. Sędzia orzekł rzut karny . Do karnego podszedł i wykonał Robert Lewandowski to właśnie w 40 miunucie Lewy zachował zimną krew przy wykonaniu rzutu karnego i zdobył pierwszego gola i prowadzenie dla Bayern Monachium na 0:1

49 minuta i mamy tutaj potężną bombe Pavarda z narożnika pola karnego, ale tylko w boczną siatkę.

W 65 minucie Bayern coraz mocniej dominuje w Berlinie. Unionowi coraz trudniej wyjść z własnej połowy, ale na razie nie przekłada się to na dogodne okazje dla monachijczyków.

W 79 minucie zaś kapitalna interwencja Gikiewicza! Polski bramkarz Unionu świetnie obronił strzał Gnabry’ego, który wdarł się w pole karne po udanym dryblingu!

W 80 minucie z rzutu rożnego dośrodkował Kimmich, a głową bramkę zdobywa Pavard! Gikiewicz nie miał żadnych szans na skuteczną interwencję!

FC Union Berlin – Bayern Monachium 0-2

Bramki Bayern Monachium : 40′ R. Lewandowski (rzut karny) , 80′ B. Pavard

Zółte kartki : 12′ C. Lenz (FC Union Berlin) , 36′ A. Davies (Bayern Monachium) , 51′ K. Schlotterbeck (FC Union Berlin)

Sędzia : Bastian Dankert

Widzów: bez publiczności

Składy FC Union Berlin : Gikiewicz, Hübner, Schlotterbeck , Subotić, Trimmel, , Andrich, Prömel , Lenz; Ingvartsen, Ujah, Bülter.

Składy Bayern Monachium: Neuer, Pavard , Boateng, Alaba , Davies, Kimmich , Thiago, Goretzka,Müller, Gnabry, Lewandowski .

” A to zabawa, a to huśtawkę skręciłem w ogrodzie dla małej. Pierwszy raz od kilkunastu lat mogłem się niemal w całości skupić na najbliższych ”

” Cały świat stara się powoli wracać do normalności po pandemii koronawirusa. Jednym z przejawów jest odmrożona w ostatni weekend Bundesliga ” udzielił wywiadu dla WP Sport Robert Lewandowski

Bayern Monachium prowadzi w tabeli Bundesligi. Monachijczycy mają na koncie 58 punktów i o cztery wyprzedzają Borussię Dortmund.

Check Also

UEFA Liga Mistrzów : Bayern Monachium triumfuje! Bayern Monachium – PSG 1:0 (0:0). . Lewandowski jest królem strzelców w strzelił 15 bramek w lidze Mistrzów.

Bayern – PSG, finał Ligi Mistrzów 2020 na to spotkanie Robert Lewandowski i jego obecny …