BLK : Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin – Wisła Kraków 73:60.Wisła Kraków ponownie przegrywa mecz na wyjezdzie i zajmuję siódmę miejsce w ekstraklasie . W przyszłym sezonie będzie bardzo ciężko.

Od początku grze nadawały Pszczółki . Nie była to jakaś wielka przewaga i krakowianki ambitnie goniły wynik , ale po pięciu minutach gry i trafieniu Giedre Labuckiene gospodynie prowadziły 10:5. Potem ten dystans nieco stopniał, jednak po pierwszej kwarcie zespół trenera Krzysztofa Szewczyka wygrywał 19:15. W kolejnej odsłonie Wisła zaczęła odrabiać straty i po sześciu punktach z rzędu Anny Jakubiuk zespół spod Wawelu nie tylko zniwelował różnicę, ale wyszedł na prowadzenie (23:21).

Krakowianki na początku drugiej kwarty sprawiały lepsze pokazywały skuteczność z rzutów dystansowych. Warto podkreślić, że grę swojej drużyny konsekwentnie napędzała Wells. Mecz w dalszym ciągu pozostawał wyrównany. Na coraz bardziej agresywne wejścia pod kosz rywalek reagowały Alexis Peterson i Julia Adamowicz, zdobywające cenne punkty.

W trzeciej kwarcie imponującymi wejściami pod kosz popisywała się Gabija Meškonytė, ale odpowiadała jej aktywna w środę Day. Zespół z Lublina nabierał wiatru w żagle, a motorem napędowym znów była Popović. Powstałe straty w drużynie gości odrabiała Wells, jednak przy skutecznych trójkach Pszczółek rywalizacja stała się jednostronna. Tuż przed końcem trzeciej kwarty za 3 punkty Julia Adamowicz i na tablicy wyników można było zobaczyć rezultat 61:46.

Wisła Kraków napsuła jeszcze rywalkom sporo krwi, ale była jedynie w stanie zmniejszyć rozmiary porażki.Kolejna rozegrana w mądry sposób kwarta pozwoliła drużynie z Lublina dowieźć wygraną i zakończyć spotkanie wynikiem 73:60.

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin – Wisła Kraków 73:60 (19:15, 21:18, 21:13, 12:14)

Pszczółka Polski Cukier Lublin : Peterson 17, Popowić 14, Day 12 (1), Adamowicz 12 (2), Labuckiene 4 i Baltić 10, Szott-Hejmej 4, Duchnowska, Pawłowska, Sklepowicz 0, Trzeciak 0.

Wisła Kraków : Meskonyte 15 (1), Wells 15 (3), Lass 6, Ziętara 6, A. Trzeciak 4 i Jakubiuk 14, Grzenkowicz 0, Puter 0

Check Also

Super Puchar: Bawarski walec nie zwalnia tempa. Bayern Monachium – Sevilla FC 2:1 Dogrywka w meczu  . (1:1, 1:1, 2:1)

Bayern Monachium pokonał po dogrywce Sevillę FC 2:1 i wywalczył Superpuchar Europy. O triumfie zespołu …