ANWIL WŁOCŁAWEK MISTRZEM POLSKI! 2018. Po 15 latach zdobył po raz drugi w historii klubu mistrzostwo Polski!

Anwil Włocławek po 15 latach zdobył po raz drugi w historii klubu mistrzostwo Polski! Wygrał w Ostrowie czwarty mecz, a całą serię ze Stalą 4-2. Bohaterem Kamil Łączyński, który w ostatniej kwarcie zdobył wszystkie, swoje punkty. Stal Ostrów Wlkp. – Anwil Włocławek 65:73 (17:28, 19:17, 18:9, 11:19)

Anwil po 15 latach przerwy znowu jest mistrzem Polski! W szóstym meczu finałowym Energa Basket Ligi włocławianie pokonali BM Slam Stal Ostrów Wlkp. 73:65, wygrali serię 4-2 i sięgnęli po złote medale!

Od 8 lat Włocławek czekał na medal, o 15 lat na mistrzostwo Polski. Ostatnie zdobył w 2003 r., gdy trenerem był Andrej Urlep, za jego zawodnikiem Igor Milicić.

MVP Sezonu 2017/2018: Ivan Almeida

W drugiej kwarcie kilka dobrych momentów miał środkowy gości Jakub Wojciechowski, po jego rzucie w 33 min było już 35:19. Zastępujący Johnsona Stephen Holt starał się jak mógł, by ożywić grę swojego zespołu, ale ostrowianie występujący bez zawieszonego Aarona Johnsona nie mogli złapać kontaktu z przeciwnikiem, a z każdą kolejną minutą jakby tracili wiarę, że losy tego spotkania i całej rywalizacji o złoty medal można jeszcze odwrócić. Drużyna Igora Milicicia wciąż utrzymywała bezpieczną, 10-punktową przewagę.

Wówczas ciężar gry wziął na siebie kapitan – Kamil Łączyński. Do tej pory uzbierał 8 asyst, ale żadnego punktu. A tymczasem trzy razy z rzędu trafił za 3 pkt., co było dla Stali nokdaunem! Anwil znów odzyskał prowadzenie 65:54, a po chwili jeszcze wykorzystał 2 rzuty wolne (67:56). W końcówce zanotował jeszcze przechwyt, po którym podał w kontrze do Almeidy, co ten zakończył wspadem (71:59).

Check Also

Hiszpania Mistrzem Świata! Champions, CAMPEÓNES . Hiszpania – Argentyna 95:75 (23:14, 20:17, 23:16, 29:28). MVP został Najlepszym zawodnikiem Ricky Rubio

Marc Gasol został drugim w historii koszykarzem, który w jednym roku wywalczył mistrzostwo NBA i …